Թուրքիայում ընթացող երրորդ հավաքում «Կրիվբասն» առաջին ստուգողական խաղում ոչ ոքի է խաղացել ռումինական «Աստրայի» հետ` 1:1:
Սկզբնապես «Կրիվբասը» ծրագրում էր հանդիպել հունգարական «Ույպեշտի» հետ, սակայն հունգարացիները վերջին պահին հրաժարվեցին խաղից:
Յուրի Մաքսիմովի սաները հանդիպման սկզբում պենալտի բաց թողեցին, իսկ հավասարեցրին հաշիվը առաջին խաղակեսի վերջում, ընդ որում` նույնպես 11 մետրանոց հարվածով:
Հանդիպմանը մասնակցում էր Հայաստանի հավաքականի պաշտպան Ռոբերտ Արզումանյանը, որը Կրիվոռոժյեի թիմի կազմում փորձաշրջան է անցնում: Արզումանյանը լեհական «Յագելլոնիայի» մարզիկն է, ֆուտբոլիստը երկար ժամանակ վնասվածք ուներ, ինչի պատճառով ստիպված էր և' Հայաստանի հավաքականի, և' «Յագելլոնիայի» հանդիպումներ բաց թողնել:

17 Февраль 2012 - 08:34 AMT
В первом контрольном матче на третьем сборе в Турции “Кривбасс” сыграл вничью с румынской “Астрой” -1:1. Изначально “Кривбасс” планировал сыграть с венгерским “Уйпештом”, но венгры в последний момент отказались от матча.
Подопечные Юрия Максимова пропустили с пенальти в дебюте встречи, а отыгрались под конец первой половины матча, причем также ударом с 11-метровой отметки. Участие в матче принял защитник сборной Армении Роберт Арзуманян, который прибыл в расположение криворожской команды на просмотр. Арзуманян является игроком польской “Ягеллонии”, футболист долгое время имел травму, из-за чего был вынужден пропустить матчи и в сборной Армении и в “Ягеллонии”. “Кривбасс” на чемпионате Украины с 31 очками занимает 5 место.