17 Փետրվար 2012 - 08:35 AMT
Լեգենդար բրազիլացի ֆուտբոլիստ Բեբետոն մտել է 2014թ. աշխարհի առաջնության կազմկոմիտեի մեջ, որը տեղի կունենա Բրազիլիայում: Նշենք, որ կազմկոմիտեում նրա գործընկերները կլինեն «Ոսկե գնդակի» երկակի դափնեկիր Ռոնալդոն, ինչպես նաև Բրազիլիայի ֆուտբոլի կոնֆեդերացիայի նախագահ Ռիկարդո Տեյշեյրան, հաղորդում է championat.com-ը:
Աշխարհի 20-րդ առաջնությունը տեղի կունենա 2014թ. հունիսի 12-ից հուլիսի 14-ը Բրազիլիայում: Վերջինս կդառնա հինգերորդ երկիրը, որը երկրորդ անգամ է ընդունում աշխարհի առաջնությունը Մեքսիկայից, Իտալիայից, Ֆրանսիայից և Գերմանիայից հետո: Մինչ այդ աշխարհի առաջնությունը Բրազիլիայում անցկացվել էր 1950 թվականին:

Легендарный бразильский футболист Бебето вошел в оргкомитет чемпионата мира 2014 года, который состоится в Бразилии. Отметим, что в оргкомитете его партнером будет двукратный обладатель "Золотого мяча" Роналдо, а также президент бразильской конфедерации футбола Рикардо Тейшейра, передает championat.com.
20 чемпионат мира пройдет с 12 июня по 13 июля 2014 года в Бразилии. Бразилия станет пятой страной, принимающей чемпионат мира во второй раз после Мексики, Италии, Франции и Германии. Ранее чемпионат мира был проведен здесь в 1950 году.