Չինական ֆորումներից մեկում՝ WeiPhone-ում հայտնվել է iPad 3 երկար սպասվող պլանշետային համակարգչի պլատայի լուսանկարը։ Լուսանկարում պլատան հագեցած է A5X կոչվող չիպով։Ինչպես շատերն են սպասում, Apple-ը ներկայացնելու է iPad 3-ը նոր թարմացված պրոցեսորով՝ A6-ով։ Սակայն դատելով լուսանկարում պատկերված A5X պրոցեսորից, կարելի է ենթադրել, որ լույս կտեսնի ոչ թե iPad 3, այլ iPad 2S, գրում է macrumors.com-ը։
Նկարում A5X չիպի վրա պատկերված է նաև 1146 կոդը, ինչը նշանակում է, որ պլատան արտադրվել է 2011-ի 46-րդ շաբաթում, որը հավանաբար նոյեմբերի 14-ից 20-ն ընկած ժամանակահատվածն է։
Հիշենք, որ վերջին լուրերն ասում են նաև, որ iPad 3-ն ունենալու է 8 մեգապիքսել ֆոտոխցիկ։
Դե իսկ մարտի 7-ին կայանալու է Apple-ի մամլո ասուլիսը, որի ընթացքում սպասվում է, որ ընկերությունը կներկայացնի իր պլանշետային համակարգչի՝ iPad-ի երրորդ սերունդը։

20 Февраль 2012 - 10:45 AMT
На одном из китайских форумов – в WeiPhone, появилась фотография долгожданного планшета iPad 3. На фотографии видно, что плата планшета оснащена чипом A5X.
Многие ожидают, что Apple представит планшет iPad 3 с обновленным процессором А6. Однако, судя по процессору A5X на фотографии, можно предположить, что будет выпущен не iPad 3, а iPad 2S, пишет macrumors.com. На фотографии виден код чипа – 1146, а это означает, что плата произведена на 46-ой неделе 2011 года, т.е. в период с 14 по 20 ноября.
Следует напомнить, что, по последним сведениям, iPad 3 будет оснащен видеокамерой 8 Мп. 7 марта состоится пресс-конференция компании Apple, в ходе которой ожидается презентация планшета iPad третьего поколения.