20 Փետրվար 2012 - 14:42 AMT
Փետրվարի 26-ին Հայաստանի ազգային հավաքականն իր ընդլայնված կազմով կհանգրվանի Կիպրոսի Լիմասոլ քաղաքում: Հայաստանի հավաքականը փետրվարի 28-ին իր առաջին ընկերական հանդիպումը կանցկացնի Սերբիայի ազգային հավաքականի հետ, իսկ փետրվարի 29-ին, ՖԻՖԱ-ի օրացույցով ընկերական հանդիպումների պաշտոնական օրը, Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Կանադայի ազգային հավաքականի հետ:
«Ընդլայնված կազմով հավաքի հիմնական նպատակը հնարավորինս շատ ֆուտբոլիստների դիտարկելն է: Կփորձարկվեն մեծ թվով ֆուտբոլիստներ երիտասասրդական հավաքականից, ովքեր հնարավորություն կստանան հանդես գալու ազգային հավաքականում:
Երկու հանդիպումների ընթացքում բոլոր ֆուտբոլիստներին հնարավորություն կտրվի խաղալու»,-ՀՖՖ պաշտոնական կայքին հայտնել է Վարդան Մինասյանը:
Հավաքական են հրավիրվել հետևյալ ֆուտբոլիստները. Դարպասապահներ. Ռոման Բերեզովսկի («Դինամո» Մոսկվա) , Ստեփան Ղազարյան («Բանանց»), Արսեն Պետրոսյան («Փյունիկ») 7 Գրիքոր Մելիքսեթյան («Փայքան»): Պաշտպաններ. Սարգիս Հովսեփյան («Փյունիկ»), Հրայր Մկոյան («Սպարտակ» Նալչիկ), Վալերի Ալեքսանյան («Սանաթ Նավթ»), Լևոն Հայրապետյան («Լեխիա»), Ռոբերտ Արզումանյան («Յագելոնիա»), Արտակ Եդիգարյան, Արթուր Յուսպաշյան, Վարազդատ Հարոյան («Փյունիկ»), Հովհաննես Համբարձումյան, Գագիկ Դաղբաշյան («Բանանց») և Անդրանիկ Ոսկանյան («Միկա»):
Կիսապաշտպաններ. Արթուր Եդիգարյան, Էդգար Մալաքյան, Դավիթ Մանոյան և Կամո Հովհաննիսյան («Փյունիկ»), Կառլեն Մկրտչյան, Գևորգ Ղազարյան («Մետալուրգ» Դոնեցկ), Մարկոս Պիզզելլի («Կուբան»), Հենրիխ Մխիթարյան («Շախտյոր» Դոնեցկ), Զավեն Բադոյան (ԲԱՏԵ), Վալտեր Պողոսյան («Բանանց»), Մասիս Ոսկանյան («Ռոզելար») և Արաս Օզբիլիս («Այաքս»):
Հարձակվողներ. Յուրա Մովսիսյան («Կրասնոդար»), Արթուր Սարկիսով («Շիննիկ»), Նորայր Մամեդով («Ցվոլլե») և Հովհաննես Հովհաննիսյան («Փյունիկ»):

20 Февраль 2012 - 14:42 AMT
26 февраля Национальная сборная Армении по футболу в расширенном составе отправится на Кипр в город Лимассол. 28 февраля сборная Армении проведет первый товарищеский матч с национальной сборной Сербии, а 29 февраля по календарю ФИФА – в официальный день товарищеских встреч, сборная Армении встретится с командой Канады.
“Целью сбора в расширенном составе является вовлечение большего числа футболистов. Мы испытаем и футболистов и из молодежной сборной Армении, они получат возможность принять участие в составе национальной сборной. В ходе двух встреч всем футболистам будет дана возможность сыграть”, – сообщил на официальном сайте ФИФА Вардан Минасян.
В сборную приглашены следующие футболисты: Вратари: Роман Березовский (“Динамо” Москва), Степан Казарян (“Бананц”), Арсен Петросян (“Пюник”), Григор Меликсетян (“Пайкан”).
Защитники: Саркис Овсепян (“Пюник”), Грайр Мкоян (“Спартак” Нальчик), Валерий Алексанян (“Санат Навт”), Левон Айрапетян (“Лехия”), Ованнес Амбарцумян, Гагик Дагбашян (“Бананц”) и Андраник Восканян (“Мика”).
Полузащитники: Артур Едигарян, Эдгар Малакян, Давид Маноян и Камо Ованнисян (“Пюник”), Карлен Мкртчян, Геворк Казарян (“Металлург” Донецк), Завен Бадоян (БАТЕ), Вальтер Погосян (“Бананц”), Масис Восканян (“Розелар”) и Арас Озбилис (“Аякс”).
Нападающие: Юра Мовсисян (“Краснодар”), Артур Саркисов (“Шинник”), Норайр Мамедов (“Цволле”) и Ованнес Ованнисян (“Пюник”).