Ուկրաինայում EURO-2012-ի տնօրեն, «EURO-2012 – Ուկրաինա» տեղական կազմկոմիտեի ղեկավար Մարկիյան Լուբկիվսկին նշել է, որ ՈՒԵՖԱ-ն գնահատում է Ուկրաինայում հիմնական ենթակառուցվածքային օբյեկտների կառուցման մեծ արագությանը:
«Սակայն կան մի քանի հարցեր, որոնք դեռ պետք է լուծել նախքան առաջնության մեկնարկը: Դա երկու մարզադաշտերի և չորս օդանավակայանների օպերացիոն բաղկացուցչի կարգավորումն է, առաջնության ժամանակ ընդհանուր անվտանգության և մարզադաշտերում անվտանգության հարցը»,- ասել է Լուբկիվսկին, հաղորդում է interfax.com.ua-ը:
Առաջնության տնօրենի խոսքով` խմբային փուլի բոլոր հանդիպումները գնահատվել են որպես ցածր ռիսկի հանդիպումներ. «Բոլոր ագրեսիվ տրամադրված երկրպագուների համար մուտքը Ուկրաինա անհնար կլինի դեռևս այն փուլում, երբ նրանք մեկնելու լինեն իրենց երկրից: Յուրաքանչյուր երկրում գործում են ազգային տեղեկատվական ֆուտբոլային կենտրոններ, և բոլոր այդ պոտենցիալ troublemaker-ները (խնդիր ստեղծողները) համապատասխան ցուցակներում են գտնվում, և նրանց կամ դուրս չեն թողնի երկրից, կամ էլ նրանց կառաջարկվի հանդիպման անցկացման օրը գալ ոստիկանական բաժանմունք և ցույց տալ, որ նրանք ոչ մի տեղ չեն մեկնել: Կարող են անգամ նման իրադրություններ լինել»:
Ուկրաինացիները մեծ քանակությամբ երկրպագուներ են ակնկալում այն երկրներից, որոնք մասնակցելու են մրցաշարին: «Մենք գոհ ենք տոմսերի վաճառքի դինամիկայից: Առավել ակտիվ գնորդներն են գերմանացիները, հոլանդացիները, ռուսները, լեհերը, ուկրաինացիները, շվեդերն ու դանիացիները: Դա չի նշանակում, որ մյուսները պակաս ակտիվ են, սակայն նշված երկրների ներկայացուցիչները տոմսերի պատվերների քանակով առաջատարն են: Ընդհանուր առմամբ մեզնից տոմս են ձեռք բերել 209 երկրներից ու տարածքներից: Մեր նպատակն է, որպեսզի մարզադաշտերը EURO-2012-ի ժամանակ լիքը լինեն: Եվ մենք կհասնենք այդ նպատակին: Մարզադաշտերը առաջնության ժամանակ ամբողջովին լցված կլինեն»,- հավելել է նա:

Директор турнира EURO-2012 в Украине, руководитель местного организационного комитета " EURO-2012 Украина" Маркиян Лубкивский отметил, что УЕФА отдает должное Украине высокие темпы возведения основных инфраструктурных объектов.
“Однако есть несколько вопросов, которые еще нужно решить до начала турнира. Это налаживание операционной составляющей двух стадионов и четырех аэропортов, вопрос общей безопасности во время турнира и безопасности на стадионах”,- слова Лубкивского передает interfax.com.ua.
По словам директора турнира, все матчи группового этапа оценены как матчи низкого риска: “Для всех агрессивно настроенных болельщиков будет невозможен въезд в Украину еще на этапе выезда из той страны, откуда они едут. В каждой стране действуют национальные информационные футбольные центры, и все эти потенциальные troublemakers (создатели проблем) находятся в соответствующих списках, и их либо не выпустят из страны, либо им будет предложено в день проведения матча прийти в полицейское отделение и показаться, что они никуда не поехали. Даже такие могут быть ситуации”.
Украинцы ожидают большое количество болельщиков из стран, которые будут играть у них. “Мы довольны динамикой продаж билетов. Наиболее активными являются немцы, голландцы, россияне, поляки, украинцы, шведы и датчане. Это не означает, что другие менее активны, но представители указанных стран лидируют по заявкам на билеты. Всего у нас приобрели билеты люди из 209 стран и территорий. Наша цель, чтобы стадионы на матчах ЕURO-2012 в Украине были полные. И этой цели мы достигнем. Стадионы на ЕURO будут заполнены полностью”,- добавил он.