Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, Օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ ֆուտբոլի ակադեմիայում հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի կազմում մարզվում են 22 մարզիկներ:
«Նրանցից ես ընտրել եմ 7-ին, որոնք հանդես կգան Եվրոպայի առաջնությանը: Բելգրադ կմեկնեն այն ըմբիշները, որոնք վերջին մրցաշարերում լավ են հանդես եկել»,-ընդգծել է հավաքականի մարզիչը:
Եվրոպայի առաջնությունից հետո մարզիկները հիմնականում կմնան Հայստանում, ապրիլի 14-18 ծրագրվում է երևանյան հավաք: Դրանից հետո հավաքականը կմասնակցի վարկանիշային մրցաշարերի, որոնցից առաջինը տեղի կունենա Սոֆիայում ապրիլի 18-22, ապա Տայուանեում` ապրիլի 25-28 և Հելսինկիում` մայիսի 2-6-ը:
Բելգրադում մարտի 6-11 կայանալիք առաջնությանը հանդես կգան Եվրոպայի չեմպիոն, աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիր, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Ռոման Ամոյանը, Արամ Ջուլֆալակյանը, Եվրոպայի չեմպիոն և ԱԱ արծաթե մեդալակիր Արսեն Ջուլֆալակյանը, Հրաչ Հովհաննիսյանը, Արթուր Ալեքսանյանը և Յուրի Պատրիկեևը:

Главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе, Олимпийский чемпион Левон Джулфалакян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что в Академии футбола в Ереване в составе сборной тренируются 22 борца.
“Из них я выбрал семерых, которые выступят на чемпионате Европы. В Белград поедут те борцы, которые на последних турнирах, включая соревнование в Болгарии, выступили хорошо”, – отметил наставник сборной. После чемпионата Европы греко-римские борцы проведут сборы в основном в Армении, 14-18 апреля сбор запланирован в Ереване: “ Затем отправимся на рейтинговые турниры. Первый турнир пройдет 18-22 в Софии, 25-28 апреля в Тайуане и 2-6 мая в Хельсинки”.
Чемпионат Европы состоится 6-11 марта в Белграде (Сербия), там выступят чемпион Европы, серебряный призер чемпионата мира, бронзовый медалист Олимпийских игр Роман Амоян (в/к 55), Артур Мкртчян (в/к 60), Арам Джулфалакян (в/к 66), чемпион Европы и серебряный медалист ЧМ Арсен Джулфалакян (в/к 74), Грач Ованнисян (в/к 84), Артур Алексанян (в/к 96) и многократный чемпион Европы, серебряный призер ЧМ и бронзовый медалист Олимпийских игр Юрий Патрикеев (в/к 120).