Blur խումբը կդառնա Լոնդոնի ամառային Օլիմպիական խաղերի երաժշտական ծրագրի մաս: Խումբը կվերամիավորվի հանուն Օլիմպիադայի փակման հրաշալի համերգին հանդես գալու համար, որը նախատեսվում է օգոստոսի 12-ին Հայդ պարկում, հայտնում է music.com.ua-ն:
Blur-ի հետ մեկտեղ համերգին հանդես կգան նաև New Order-ը և լեգենդար The Specials-ը: Ավելի վաղ հայտնում էին, որ Blur-ի ֆրոնտմեն Դեյմոն Ալբարնը կարող էր դառնալ բացման արարողության կրեատիվ տնօրեն, սակայն այդ պաշտոնում նշանակվել է հայտնի ռեժիսոր Դեննի Բոյլը:
Փետրվարի 21-ին Blur-ը նաև հանդես կգա Brit Awards մրցանակաբաշխությանը, որտեղ նրանց կշնորհվի հատուկ մրցանակ` «երաժշտությունում ականավոր նվաճումների համար»:

Британская группа Blur станет участником музыкальной программы летних Олимпийских игр в Лондоне. Группа воссоединится ради выступления на грандиозном концерте в честь закрытия Олимпиады, запланированном на 12 августа в Гайд-парке, передает music.com.ua.
Наряду с Blur участие в концерте примут также флагманы New Order и легенда The Specials. Ранее сообщалось, что фронтмен Blur Дэймон Албарн может стать креативным директором церемонии открытия Олимпийских игр, однако, на это место был назначен известный режиссер Дэнни Бойл.
21 февраля Blur также выступят на церемонии награждения Brit Awards, где им вручат специальную премию “За выдающиеся достижения в музыке”.