Փետրվարի 24-26 Իրանում տեղի կունենա ըմբշամարտի միջազգային մրցաշար, որտեղ հանդես կգան նաև հայ մարզիկներ: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լևոն Ջուլֆալակյանը ասել է, որ հայկական պատվիրակությունը Իրան կուղևորվի փետրվարի 22-ին:
«Ըմբիշները, որոնք փետրվարի սկզբին բաց են թողել Բուլղարիայի մրցաշարը, իրավունք են ստացել հանդես գալու Իրանում: Ես կմնամ Երևանում և կմարզեմ Եվրոպայի առաջնության մարզիկներին»,-ասել է օլիմպիական չեմպիոնը:
Իրան մեկնելու են Արմեն Չումարյանը, Հարություն Հովհաննիսյանը, Ռոբերտ Կիրակոսյանը, Նարեկ Խաչատրյանը, Գևորգ Սահակյանը, Ռաֆիկ Մանուկյանը, Մաքսիմ Մանուկյանը, Սարգիս Տոնոյանը և Վաչիկ Եղիազարյանը:

21 Февраль 2012 - 13:39 AMT
24-26 февраля в Иране пройдет международный турнир по борьбе, где выступят также армянские спортсмены. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении Левон Джулфалакян сказал, что армянская делегация отправится в Иран 22 февраля.
“Борцы, которые пропустили турнир в Болгарии в начале февраля, получили право выступить в Иране. Я останусь в Ереване и буду тренировать борцов, которые готовятся к чемпионату Европы. А в Иране нашу команду будет возглавлять старший тренер молодежной сборной Армении Армен Бабаларян и Мовсес Карапетян”, – сказал Олимпийский чемпион.
В Иране в весовой категории до 55 кг на ковер выйдут Армен Чумарян, Арутюн Ованнисян, Роберт Киракосян. Выступят также Нарек Хачатрян (в/к 60), Геворг Саакян (в/к 66), Рафик Манукян (в/к 74), Максим Манукян (в/к 84), Саргис Тоноян (в/к 96) и Вачик Егиазарян (в/к 120).