Գերմանիան ներկայացնող հայ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ IBF վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամի առաջիկա մենամարտը նախանշված է մարտի 31-ին, Գերմանիայի Քիլ քաղաքի "Sparkassen-Arena" մարզահամալիրում:
Հաստատված է նաեւ Աբրահամի մրցակցի անունը` EBU վարկածով նախկին չեմպիոն 33-ամյա լեհ Պյոտր Վիլշեւսկի: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնել է Աբրահամի մամուլի քարտուղարը:
"Մարտական եմ տրամադրված` ինչպես միշտ: Հերթական անգամ կգնամ հաղթելու, իսկ մինչ այդ ինձ սպասում են ամենօրյա մարզումներ",- նշել է Արթուր Աբրահամը:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 14-ին Գերմանիայի Օֆֆենբուրգ քաղաքի "Բադեն-Արենա" համալիրում Աբրահամն արգենտինացի Պաբլո Ֆարիասին մենամարտի 5–րդ ռաունդում նոկաուտի ենթարկեց` նվաճելով WBO վարկածով միջին քաշային կարգում Եվրոպայի չեմպիոնի կոչումը։

Определился соперник армянского боксера Артура Абрахама. Им стал польский спортсмен Петр Вилшевски. Поединок состоится 31 марта в немецком городе Киль на арене "Sparkassen”, PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь Абрахама.
“Я как всегда настроен очень серьезно. В очередной раз выйду на ринг ради победы, а сейчас провожу ежедневные тренировки и готовлюсь к поединку”,- сказал Абрахам.
Это будет второй поединок армянского боксера в 2012 году. В январе в Оффенбурге (Германия) Абрахам в пятом раунде техническим нокаутом победил Пабло Фариаса.