Ավտոարտադրողներ Peugeot և Citroen բանակցություններ են վարում General Motors հետ` դաշինք ստեղծելու վերաբերյալ: Ֆրանսիական La Tribune պարբերականը հրապարակել է անանուն աղբյուրի հաղորդագրությունն այն մասին, որ բանակցություններն արդեն բավականին առաջընթացային փուլում են և կողմերը կարողացել են որոշակի համաձայնությունների հանգել:
Խոսքը նոր մոդելների ստեղծման ժամանակ համագործակցության մասին է, ինչպես Ford, Toyota և BMW դեպքում: PSA Peugeot Citroen դիտարկում է այնպիսի հարցեր, ինչպիսիք են եվրոպական ավտոշուկայում գների անկումը և դրա հետ կապված վնասի փոխհատուցումը:
Դեռևս պարզ չէ, արդյոք ընկերությունները համաձայնության կգան: General Motors-ի մամուլի քարտուղարը հաստատել է, որ ընկերությունն անընդհատ բանակցություններ է վարում այլ ավտոարտադրողների հետ, սակայն այլ մեկնաբանություններից հրաժարվել է:
Եթե ընկերությունների միջև դաշինքը ստեղծվի, չի բացառվում, որ այդ մասին հայտարարվի Ժնևի ավտոսրահում, գրում է autonews.ru-ն:

PSA Peugeot Citroen says it is in talks with unnamed parties over possible industrial tie-ups after a French newspaper named U.S. car maker General Motors Co. as the potential partner, AP reported.
Europe's number two car maker after Volkswagen AG says that "in the framework of its strategy of globalization and performance improvement, PSA Peugeot Citroen is examining cooperation and alliances."
The statement late Tuesday, Feb 21, says "talks are underway" and that there is no certainty that they will result in a deal.
La Tribune newspaper said Wednesday that Peugeot and GM were in talks about an alliance, citing an unnamed "unofficial source."