Ավտոարտադրողներ Peugeot և Citroen բանակցություններ են վարում General Motors հետ` դաշինք ստեղծելու վերաբերյալ: Ֆրանսիական La Tribune պարբերականը հրապարակել է անանուն աղբյուրի հաղորդագրությունն այն մասին, որ բանակցություններն արդեն բավականին առաջընթացային փուլում են և կողմերը կարողացել են որոշակի համաձայնությունների հանգել:
Խոսքը նոր մոդելների ստեղծման ժամանակ համագործակցության մասին է, ինչպես Ford, Toyota և BMW դեպքում: PSA Peugeot Citroen դիտարկում է այնպիսի հարցեր, ինչպիսիք են եվրոպական ավտոշուկայում գների անկումը և դրա հետ կապված վնասի փոխհատուցումը:
Դեռևս պարզ չէ, արդյոք ընկերությունները համաձայնության կգան: General Motors-ի մամուլի քարտուղարը հաստատել է, որ ընկերությունն անընդհատ բանակցություններ է վարում այլ ավտոարտադրողների հետ, սակայն այլ մեկնաբանություններից հրաժարվել է:
Եթե ընկերությունների միջև դաշինքը ստեղծվի, չի բացառվում, որ այդ մասին հայտարարվի Ժնևի ավտոսրահում, գրում է autonews.ru-ն:

22 Февраль 2012 - 08:38 AMT
Автопроизводители Peugeot и Citroen ведут переговоры с General Motors о создании альянса. Французское издание La Tribune опубликовало сообщение неназванного источника в одной из компаний о том, что переговоры уже порядком продвинулись и, что сторонам удалось достичь определенных соглашений.
Речь идет не о простом сотрудничестве при создании новых моделей, как с Ford, Toyota и BMW. PSA Peugeot Citroen рассматривает варианты реструктуризации для компенсации убытков, связанных со спадом на европейском авторынке.
Еще не ясно, придут ли Peugeot Citroen и General Motors к окончательному соглашению. Пресс-секретарь General Motors подтвердил, что компания постоянно ведет различные переговоры с другими автопроизводителями, но от дальнейших комментариев отказался.
Если альянс между компаниями будет создан, не исключено, что об этом объявят на автосалоне в Женеве, пишет autonews.ru.