Երեկ` փետրվարի 21-ին, Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի ունեցավ Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի համերգը:
Նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Վահան Մարտիրոսյանի խոսքով իր համար համերգը կարևոր էր, քանի որ այն նաև նվիրված էր մեծանուն երգեհոնահար Վահագն Ստամբոլցյանի հիշատակին: Միաժամանակ նա շեշտեց, որ մեծ պատիվ է նվագել հիսուն տարվա պատմություն ունեցող նվագախմբի հետ. «Շատ հաճելի է աշխատել նման պրոֆեսիոնալ և տաղանդավոր երաժիշտների հետ, ինչպես նաև ելույթ ունենալ հայ հանդիսատեսի համար»,-ասաց նա:
Համերգին մասնակցել է նաև Ստամբոլցյանի աշակերտուհին` Աննա Բակունցը, ով երգեհոնի և նվագախմբի համար կոնցերտը նվիրեց հոր` Ակսել Բակունցի և իր ուսուցիչ Վահագն Ստամբոլցյանի հիշատակին:
Համերգի ընթացքում հայ հանդիսատեսն ունկնդրեց հազվադեպ կատարվող Հայդնի «Դիվերտիսմենտո»-ն, Անտոնին Դվորժակի «Սերենադ»-ը, և Հենդելի երգեհոնի և լարայինների համար կոնցերտը:

22 Февраль 2012 - 08:41 AMT
21 февраля в ереванском Доме камерной музыки им. Комитаса состоялся концерт Государственного камерного оркестра Армении.
Художественный руководитель и главный дирижер оркестра Ваган Мартиросян сказал, что это концерт был особенен тем, что, он был посвящен памяти выдающегося талантливого армянского органиста, основателя органной школы Армении Ваагна Стамболцяна. Он также отметил, что для него очень большая честь – играть с оркестром, у которого за плечами 50-летняя история.
В концерте также приняла участие и ученица Стамболцяна – Анна Бакунц. Она исполнила Концерт для органа и оркестра, который посвятила памяти своего отца – Акселя Бакунца и учителя Ваагна Стамболцяна.
В концерте прозвучали “Дивертисмент” Гайдна, который исполняется довольно редко, а также “Серенада” Дворжака, являющаяся образцом романтической музыки, и Концерт для органа и струнного оркестра Генделя.