Anonymous հաքերային խմբավորումը կրկին հարձակման է ենթարկել Հունաստանի արդարադատության նախարարության կայքը՝ պահանջելով երեք դեռահաս հույն տղաների ազատ արձակումը, որոնք ձերբակալվել են նույն գործի առիթով։
Ինչպես գրում է RTE News-ը, Anonymous-ի տարբեր վստահելի ռեսուրսներ մատնանշում են, որ իրենց գործողությունը նպատակ ունի պաշտպանել երեք դեռահասներին, որոնց կասածում են նախորդ անգամ կատարված՝ Հունաստանի արդարադություն նախարարության կայքին ուղղված կիբերահարձակման մեջ։
Հիշենք, որ փետրվարի 3-ին հանրահայտ Anonymous հաքերային խմբավորումը առաջին անգամ հարձակվել էր Հունաստանի արդարադատության նախարարության կայքի վրա՝ այսպես արտահայտելով իր բողոքն ընդդեմ ACTA օրինագծի, որի տակ ստորագրել է Հունաստանի կառավարությունը։
Վերջին մեկ ամսվա ընթացքում Anonymous հաքերային խմբավորումը կիբերհարձակումների է ենթարկել Ֆրանսիայի, Լեհաստանի, ԱՄՆ-ի կառավարական կայքերը։ Բոլոր այս հարձակումներով խմբավորումը պայքարում է SOPA/PIPA և ACTA օրինագծերի և Megaupload ֆայլերի փոխանակման կայքը փակելու դեմ։ Այս օրինագծերը ենթադրում են ինտերնետի վերահսկում իշխանությունների և հեղինակային իրավունքները կրողի կողմից։

Хакерская группировка Anonymous вновь атаковала сайт министерства юстиции Греции, требуя освободить трех греческих подростков, арестованных в рамках того же дела.
Как пишет RTE News, различные достоверные ресурсы Anonymous указывают, что цель их действий – защитить трех подростков, которые подозреваются в предыдущих кибератаках сайта министерства.
Следует отметить, что 3 февраля хакерская группировка Anonymous в первый раз атаковала сайт министерства юстиции Греции, тем самым выразив протест против принятия законопроекта ACTA, который подписало правительство Греции.
В течение последнего месяца хакерская группировка Anonymous атаковала правительственные сайты Франции, Польши, США. Все эти атаки группировка связывает с принятием законопроектов SOPA/PIPA и ACTA, а также с закрытием файлообменного сервиса Megaupload.