Ըստ գերմանական մամուլում տարածված լուրերի, Apple ընկերությունը կթողարկի իր iPad 3 պլանշետային համակարգիչը մարտի 23-ին Գերմանիայում։ Այս մասին հաղորդում է appleinsider.com-ը։
Անցյալ տարի Apple-ը ներկայացրել էր iPad 2-ը մարտի 2-ին և այն հասանելի եղավ ամենասկզբում ԱՄՆ-ում։ Իսկ Գերմանիայում սարքը հասանելի էր միայն մարտի վերջում։
Սակայն ինչպես հայտնի է, սպասվում է, որ ընկերությունը կներկայացնի իր պլանշետային համակարգչի 3-րդ սերունդը մարտի 7-ին՝ իր հայտարարած մամլո ասուլիսի ժամանակ։
Բացի վերը նշված թողարկման ամսաթվից գերմանական մամուլը գրում է, որ iPad 3-ն ունենալու է Siri ձայնային կառավարման համակարգը և հագեցած է լինելու A5X կոչվող պրոցեսորով։

22 Февраль 2012 - 09:16 AMT
Согласно слухам, распространенным в немецкой прессе, компания Apple представит планшет iPad 3 23 марта в Германии. Об этом сообщает appleinsider.com.
В прошлом году 2 марта Apple представила iPad 2, который сначала поступил в продажу только в США. А в Германии планшет был представлен только в конце марта.
Однако, в этом году ожидается, что компания Apple представит iPad 3-го поколения 7 марта во время пресс-конференции.
Помимо этого, в немецкой прессе пишут, что iPad 3 будет снабжен системой голосового управления Siri, а также двухъядерным процессором А5Х.