Twitter-ն աշխատանքի է ընդունել Google-ի երկու աշխատակիցների՝ բարձր պաշտոն զբաղեցնող Շեյլշ Ռաոյին (Shailesh Rao) և Սթեֆեն ՄքԻնթրային (Stephen McIntrye)՝ խթանելու գովազդի միջազգային տարածումը։ Այս մասին հաղորդում է All Things D-ն։
Շեյլշ Ռաոն միանալու է օնլայն հաղորդակցությունների ցանցին որպես միջազգային եկամուտների բաժնի փոխնախագահ և սկսելու է իր աշխատանքը 2012-ի ապրիլից Սան Ֆրանցիսկոյում։ բոլոր այն երկրներում, ուր Twitter-ը տարածում ունի, նա պատասխանատու է լինելու գովազդի վաճառքի համար։ Google-ում նա զբաղեցնում էր Google-ի էկրանների գովազդի պատասխանատուի պաշտոնը Ասիական երկրներում։
Դե իսկ Սթեֆեն ՄքԻնթրայը միացել է Twitter-ին՝ որպես օնլայն վաճառքի բաժնի տնօրեն։ Նա Google-ում աշխատում էր որպես միջազգային գովազդների թիմի անդամ։
Այս երկու նոր աշխատակիցները առաջինը չեն, որ Google-ից տեղափոխվում են Twitter։ Վերջերս միկրոբլոգն աշխատանքի էր վերցրել Google-ի տեսապորտալի՝ YouTube-ի վաճառքի բաժնի ղեկավար Բրյուս Դեիզլիին։

Twitter взял на работу двух сотрудников Google: Шэйлша Рао (Shailesh Rao) и Стефена МакИнтра (Stephen McIntrye)с целью развития рекламы на международном рынке. Об этом сообщает All Things D.
Шэйлш Рао будет заместителем председателя отдела международных доходов и начнет работать с апреля 2012 года в Сан-Франциско. Во всех странах, где распространен Twitter, он будет отвечать за рекламу продаж. В компании Google он был ответственным за рекламу экранов в азиатских странах.
А Стефен МакИнтра будет директором отдела по онлайн-продажам. В Google он работал в качестве члена команды международных реклам.
Это не первые сотрудники, покидающие Google ради работы в Twitter. Недавно микроблог взял на работу руководителя отдела по продажам видепортала YouTube компании Google Бруса Деизли.