Դոնեցկի «Շախտյորի» գլխավոր մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն պատմել է իր վերականգնման մասին վթարից հետո և հասկացնել է տվել, որ լիովին կենտրոնացել է իր մարզչական պարտականություններն իրագործելու վրա:
«Ամեն ինչ նորմալ է ընթանում: Բժիշկները թույլ են տվել միանալ թիմի թուրքական հավաքին մի պայմանով, որ կկատարի նրանց հրահանգները: Կարելի է ասել, որ Անթալիայում թիմը կատարում է իմ հրահանգները, իսկ ես էլ` բժիշկներինը»,-Լուչեսկուի խոսքը հայտնում է championat.ru-ն:
Ըստ մարզչի, նրա համար ներկայումս կարևոր է այն, որ թիմը լավ նախապատրաստվի և հաղթի Ուկրաինայի առաջնությունում:

23 Февраль 2012 - 08:19 AMT
Наставник донецкого “Шахтера” Мирча Луческу рассказал о своем восстановлении после аварии и дал понять, что полностью сосредоточен на исполнении своих тренерских обязанностей.
“Все идет нормально. Врачи разрешили присоединиться к команде на турецком сборе с условием, что я безоговорочно буду выполнять их предписания. Можно сказать, что в Анталье “Шахтер” выполнял мои установки, а я – установки врачей. Речь идет о специальных упражнениях по дыхательной гимнастике. Мой случай на сто процентов подпадает под поговорку про время, которое лечит”,- слова Луческу передает championat.ru.
По словам наставника “Шахтера”, для него сейчас главное – подготовить команду и выиграть чемпионат Украины.