Այսօր «Ջի դիզայն գրուպ ընկերությունը» իր կազմակերպած կլոր սեղանի ժամանակ հանդես եկավ ինտերնետ մարքեթինգի մասին սեմինարով և ներկայացրեց նաև Google-ի Apps ծառայությունների փաթեթի հնարավորությունները։«Ջի դիզայն գրուպը» ձեռք է բերել Google ընկերության ապրանքանիշի ներկայացման և վերավաճառման լիազորությունը Հայաստանում։ Այժմ ընկերությունը հանդիսանում է Google Apps ծառայությունների փաթեթի լիազորված դիստրիբյուտորը Հայաստանում։
«Մինչ օրս Google-ը ներկայացված չէր Հայսատանում իր որևէ ապրանքանիշով, ինչը մեծ բացթողում է Հայաստանի ՏՏ ոլորտի համար։ Վերջին տարիներին Հայաստանն ինտեգրվել է ՏՏ ոլորտի զարգացման գործին։ Այստեղ դեր կխաղա նաև Google Apps-ի պաշտոնական աջակցումը Հայաստանում»,-նշեց «Ջի դիզայն գրուպ» ընկերության տնօրեն Գրիգոր Սեմերջյանը։
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նա նշեց, որ այսուհետ տեղական ընկերությունները կունենան ավելի լայն հնարավորություններ օգտվելու Google Apps-ի ծրագրերից, քան նախկինում. «Մենք տեղադրում, հարմարեցնում ենք ընկերությունների համար այդ ծրագրերը։ Օրինակ, եթե ընկերության կամ օգտագործողի gmail-ը փակվել է կամ Google Docs-ի մի փաստաթուղթ փչացել է, ո՞վ է պատասխանատու դրա համար, չ՞է որ դուք պայմանագիր չունեք Google Apps-ի հետ։ Տվյալ դեպքում օգտագործողը պայմանագիր է կնքում մեր հետ որպես Google Apps-ի գործընկեր՝ տարեկան 50 դոլար մեկ օգտագործողի համար վճարելով, գնում է ընդհանուր փաթեթը։ Այդպես սովորում է ճիշտ օգտվել Google Apps-ից և ստանալ մեր աջակցույթունը։ Օրինակ Google Mail ծառայության դեպքում ստանդարտ 7Գբ-ի փոխարեն օգտագործողը կստանա 25Գբ ծավալ»։
Սա ընկերության առաջին կլոր-սեղան սեմինարն է Google Apps-ի ծառայությունների թեմայով։ Google Apps ծրագրերի փաթեթը բաղկացած է Gtalk, Google Calendar, Google Docs, Google Sites, Google email Security ծրագրերից։
«Ջի դիզայն գրուպ» ընկերությունը գործում է արդեն 2 տարի։ Ընկերության հետագա նպատակներն են դառնալ Հայաստանում Google-ի գործընկերը։

On February 24, G Design Group Company held a seminar on internet marketing presenting opportunities of Google Apps service package.
G Design Group is the authorized distributor of Google Apps service packages in Armenia.
“Up until now Google had no representation in Armenia, which was an enormous oversight for the IT sector. Official support of the Google Apps in Armenia will foster development of IT field in Armenia,” G Design Group's director Grigor Semirjyan said.
In a conversation with a PanARMENIAN.Net reporter, he noted that local companies will henceforth have more opportunities to benefit from Google Apps software.
“We install software for companies. In case of any problems with Google applications, the user signs a contact with us as a partner of Google Apps, purchasing the total package for USD 50 per year. Thus, users familiarize themselves with proper use of Google Apps, gaining our support,” Mr. Semirjyan went on.
This was the first round-table on Google Apps service package, which comprises Gtalk, Google Calendar, Google Docs, Google Sites, Google email Security applications.
G Design Group has been operating for 2 years. The company aims to become Google’s partner in Armenia.