Այսօր` փետրվարի 24-ին «Նարեկացի» արվեստի միությունում տեղի է ունենալու «Ղարաբաղ- թաքնված գանձ» վավերագրական ֆիլմի պրեմիերան:
ֆիլմը նկարահանել է «Երկիր Մեդիա» հեռուստաընկերությունը, ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր Զբոսաշրջության վարչության պատվերով: Ֆիլմի ռեժոիսոր Ջիվան Ավետիսյանի խոսքով ֆիլմի նպատակն էր պրոպագանդել Արցախը ողջ աշխարհով, և գայթակղել զբոսաշրջիկին Արցախ այցելելու համար: Ռեժիսորը, ով Արցախի մասին մի քանի ֆիլմեր ունի, նշեց, որ այն ուրիշ տեսանկյունից է ներկայացված: Այն շատ հասանելի է բոլորի համար: Ֆիլմում չի խոսվում կոնֆլիկտի մասին, սական ռեժիսորի խոսքով նա շատ է ուզում եմ, որ ադրբեջանցիները նայեն այդ ֆիլմը, և թող իմանան, որ ԼՂՀ-ն այդպես էլ պետք է լինի: Այնուամենայնիվ Ավետիսյանը պատրաստ է ընդունել ցանկացած քննադատություն:
Ֆիլմի սցենարիստ Մարիաննա Փայտյանը նշեց, որ ֆիլմում պարզապես ինֆորմացիա չէ ներկայացվում: Ֆիլմի միջոցով հեռուստադիտողը ոչ միայն պետք է պտտվի Արցախ աշխարհով, այլև դրանից հետո ցանկություն ունենա գնալ և տեսնել այն: Ֆիլմի տևողությունն 35 րոպե է:
Ջիվան Ավետիսյանը պատրաստվում է Արցախյան ազատամարտի մասին գեղարվեստական ֆիլմ նկարահանի, մասնավորապես Մարաղա գյուղի մասին:

24 февраля в Союзе искусства “Нарекаци” в Ереване состоится премьера документального фильма “Карабах: скрытое сокровище”. Фильм снят телекомпанией “Еркир Медиа” по заказу Управления по туризму при правительстве НКР. Режиссер фильма Дживан Аветисян сказал, что их целью было представить Арцах миру, заинтересовать и привлечь в Карабах туристов. Режиссер, снявший уже несколько фильмов об Арцахе, сказал, что данная картина немного отличается по направленности. Это простой и доступный для всех фильм. В нем не говорится о национальном конфликте. Но сам режиссер очень хочет, чтобы азербайджанцы посмотрели картину и поняли, каким должен быть НКР, хотя он готов выслушать любую критику.
Сценарист фильма Марианна Пайтян отметила, что они не пытались дать просто сухую информацию о Карабахе, а старались снять фильм так, чтобы после его просмотра у зрителя возникло желание непременно посетить Арцах. Фильм длится 35 минут.
Дживан Аветисян также планирует снять художественный фильм об Арцахской войне, а именно, о селе Мараха.