Այս տարվա փետրվարի 7-ից մեկնարկեց «Անվտանգ համացանց» լայնածավալ ծրագիրը՝ Orange Արմենիայի և Մեդիակրթության կենտրոն ՀԿ-ի աջակցությամբ։ Այս ծրագրի շրջանակներում մինչ օրս վերապատրաստվել են ավագ դպրոցի 300 դասավանդողներ և ավելի քան 6000 աշակերտ մասնակցել է բաց դասի: Այս մասին տեղեկացնում են Orange-ի մամլո ծառայությունից։Ծրագրի մեկնարկի օրվանից safe.am կայքն ունեցել է ավելի քան 7000 այցելություն, անվտանգ ինտերնետի վերաբերյալ խաղը բացվել է ավելի քան 5700 անգամ, իսկ ուսումնական ձեռնարկներն ու ծնողական ուղեցույցները ներբեռնվել են ավելի քան 3800 անգամ:
Ծրագրին ներգրավվել է նոր գործընկեր` Կրթության տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոնը։ Այս նոր համագործակցության շնորհիվ ծրագիրն ընդլայնվել է, հատկապես մարզերում: Հայաստանի բոլոր մարզերի ավելի քան 500 դպրոցներում տեղի են ունենալու համացանցից անվտանգ օգտվելու կանոններին նվիրված բաց դասեր, որին կմասնակցեն ավելի քան 10 000 աշակերտներ Արագածոտնում, Տավուշում, Լոռիում, Սյունիքում և մյուս բոլոր մարզերում:
Բոլոր նրանք, ովքեր անհանգստանում են իրենց երեխաների կողմից սպառված ինտերնետային բովանդակության բնույթով և անվտանգությամբ, կարող են այցելել նաև safe.am կայքը, որտեղ տեղադրված են անհրաժեշտ տեղեկություններ և խորհուրդներ ցանցից ապահով օգտվելու համար հայերեն լեզվով:
Հիշեցնենք, որ 2012թ. հունվարի 19-ին Բրյուսելում Եվրամիության նախաձեռնությամբ տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության 25 ընկերությունների կողմից ստորագրվեց «Անվտանգ ինտերնետ երեխաների համար» հռչակագիրը, որով ընկերություններն արտահայտում են իրենց պատրաստակամությունը ապահովել անվտանգ ինտերնետ միջավայր, հատկապես երեխաների համար: Հռչակագիրը Ֆրանս Տելեկոմ Orange-ի հետ միասին ստորագրել են այնպիսի ընկերություններ, ինչպես Google, Facebook, Deutsche Telekom, RIM, Nokia, Telecom Italia, Vodafone և այլն:

On February 7, Media Education Center NGO launched Safe Internet Armenia 2012 project through support of Orange Armenia. 300 high school teachers have already been trained in the framework of this project, with over 6000 schoolchildren having participated in open lessons.
Since the launch of the project, www.safe.am website has had more than 7000 visits, the safe internet on-line game has been played over 5700 times, and the educational and parental materials have been downloaded more than 3800 times.
The success of the project has led to the involvement of new partners, namely National Center of Educational Technologies, the cooperation contributing to the project extension especially in the provinces of Armenia. Over 500 schools will host open lessons on internet safety, involving more than 10,000 schoolchildren in Aragatsotn, Tavush, Lori, Syunik and other provinces.
All those concerned over the nature and safety of the Internet content can visit the website www.safe.am which provides all necessary information on safe internet surfing in the Armenian language.
On January 19, 2012, through the initiative of the European Union, 25 companies representing the information and communications technology sector signed a declaration on Safer Internet for Children expressing their dedication to ensuring safe online environment, especially for children. Along with France Telecom Orange, the declaration has been signed by such companies as Google, Facebook, Deutsche Telekom, RIM, Nokia, Telecom Italia, Vodafone and others.