«ԱրմենՏել» ընկերությունը դարձել է Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի առաջին կորպորատիվ անդամը: Կենտրոնի Գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը «ԱրմենՏել» -ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյին հանձնել է «Բարերար» մակարդակի կորպորատիվ անդամակցության վկայագիր` 2011 թվականին մանկական ու երիտասարդական, կրթական ու ստեղծագործական ծրագրերին աջակցելու համար:
«Կորպորատիվ անդամակցության նոր մեկնարկած ծրագիրով Կենտրոնի կորպորատիվ գործընկերները ստանում են տարբեր արտոնություններ` կախված անդամակցության մակարդակից: ԱրմենՏելի անդամակցությունը թույլ կտա ընկերության աշխատակիցներին արտոնյալ պայմաններով այցելել Կենտրոնի ցուցահանդեսները և միջոցառումները, նրանց կառաջարկվեն հատուկ հրավերներ և շրջայցեր, որոնք թույլ կտան մեր գործընկերոջ բիզնես-կյանքը հարստացնել մշակույթով ու արվեստով», – հայտարարել է Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի ղեկավար Վահագն Մարաբյանը:
2011թ.-ի ընթացքում «ԱրմենՏել» -ի աջակցությամբ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում իրականացվել են ստեղծագործական ծրագրեր, դասական երաժշտության համերգներ և այլ կրթական նախագծեր` ուղղված երեխաների և երիտասարդների գեղագիտական դաստիարակությանը:
Մասնավորապես, Կենտրոնում իրականացվել են 6-12 տարեկան երեխաների համար «Ստեղծագործականություն և երևակայություն» ծրագիրը` չեխ քանդակագործ Իվանա Շրամկովայի ցուցահանդեսի շրջանակներում, կրթական ծրագիր բարձր դասարանների աշակերտների համար` նվիրված գեղարվեստական ապակու առաջին հայ դիզայներ Հենրիկ Նիկոյանի ստեղծագործություններին, պատանեկան ստեղծագործական ծրագիր Սուրբ Զատիկի, գարնան և վերածննդի թեմաներով և այլն: Ընդհանուր առմամբ 2011թ. ընթացքում Գաֆէսճեան արվեստների կենտրոնի կրթական ծրագրերին մասնակցել է ավելի քան 5000 երեխա:

Компания «АрменТел» стала первым корпоративным членом Центра искусств “Гафесчян”. На торжественной церемонии и. о. исполнительного директора Центра Ваагн Марабян вручил генеральному директору компании «АрменТел» Игорю Климко сертификат корпоративного членства уровня «Благотворитель» за поддержку образовательных и творческих программ для детей и молодежи в течение 2011 года.
«Программа корпоративного членства Центра искусств Гафесчян запущена недавно и предполагает предоставление различных привилегий корпоративным партнерам Центра – в зависимости от уровня членства. Сегодня мы приветствуем первого корпоративного члена Центра искусств “Гафесчян” компанию «АрменТел». Сертификат корпоративного членства, который мы сегодня вручаем, предоставит сотрудникам компании возможность льготного посещения выставок и мероприятий центра, будут предложены специальные приглашения и экскурсии и многое другое, позволяющее привнести искусство и культуру в бизнес-жизнь нашего партнера. Таким образом, мы не только выражаем свою признательность компании за оказанное содействие, но и обозначаем свою готовность к дальнейшему взаимовыгодному партнерству», – заявил Ваагн Марабян.
В течение 2011 года при поддержке компании «АрменТел» в Центре искусств “Гафесчян” регулярно проводились творческие семинары, концерты классической музыки и другие образовательные проекты, направленные на эстетическое воспитание детей и юношества.
В частности, были реализованы такие проекты, как детская творческая программа «Творчество и воображение» для детей 6-12 лет на основе экспозиции чешского скульптора Иваны Шрамковой, познавательная программа для старшеклассников на основе выставки первого армянского дизайнера по стеклу Генриха Никояна, творческая программа для подростков 12-17 лет, посвященная тематике Святой Пасхи, весны и возрождения и многое другое. Всего в 2011 году в программах Центра искусств “Гафесчян” приняли участие около 5000 детей.