Դավիթ Նալբանդյանը, ով Բուենոս Այրեսի АТР Copa Claro մրցաշարի երկրորդ շրջանի երկու սեթերում հաղթանակ է տարել Խուան Մոնակոյի նկատմամբ, ասել է, որ Մոնակոյի հետ իր հանդիպումները լարված են անցնում:
«Լարվածություն լինում է նաև այն պատճառով, որ երկուսս էլ խաղում ենք տանը: Այս անգամ ես վատ չսկսեցի հանդիպումը, իսկ Խուանը թույլ տվեց մի քանի սխալներ: Դրա շնորհիվ, ես հենց ամենասկզբից նախաձեռնությունը վերցրի ձեռքս»,-ասել է Նալբանդյանը АТР պաշտոնական կայքին:
Մրցաշարի քառորդ եզրափակչում Նալբանդյանը կհանդիպի մեկ այլ արգենտինացի թենիսիստ` Կառլոս Բեռլոյի հետ, ով նախօրեին հաղթանակ էր տարել ֆրանսիացի Ժիլ Սիմոնի նկատմամբ: Արգենտինացի թենիսիստները պաշտոնապես հանդիպել են երկու անգամ, որոնցից երկուսում էլ հաղթանակ է տարել Նալբանդյանը:

24 Февраль 2012 - 13:33 AMT
Аргентинский теннисист Давид Налбандян, который во втором круге турнира АТР Copa Claro в Буэнос-Айресе в двух сетах одержал победу над Хуаном Монако, сказал, что все его встречи с Монако проходят в напряженной борьбе.
“Напряженность бывает в основном и потому, что мы оба играем дома. На этот раз я неплохо начал встречу, а Хуан допустил несколько ошибок. Благодаря этому я с самого начала взял инициативу в свои руки”, – сказал Налбандян официальному сайту АТР.
В четвертьфинале турнира Налбандян встретится с другим аргентинским теннисистом – Карлосом Берлоком, который накануне победил француза Жиля Симона. Налбандян и Берлок в официальных встречах играли дважды и в обеих победил аргентинский теннисист армянского происхождения.