24 Փետրվար 2012 - 14:01 AMT
Երևանում տեղի է ունենում Հայաստանի ծանրամարտի 2012թ առաջնությունը: Արդեն ավարտվել է կանանց մրցաշարը, որին առաջին անգամ մասնակցում էին 30 ծանրորդուհիներ:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Փաշիկ Ալավերդյանը, 2011թ մասնակիցների թիվը 23 էր: Ըստ նրա, Հայաստանում ծանրորդուհիների թիվը տարեցտարի աճում է:
«Առաջնությունից հետո Մելինե Դալուզյանն ու Հռիփսիմե Խուրշուդյանը մարտի 5-ից Ծաղկաձորում կսկսեն պատրաստվել Օլիմպիական խաղերին: Իսկ մյուս աղջիկները` այլ առաջնությունների»,-ասել է Ալավերդյանը:
Հայաստանի չեմպիոնուհիներ են դարձել Հերմինե Եղիազարյանը` 48 կգ, Մարգարիտա Ղազարյանը` 53, Իզաբելա Յայլյանը` 58, Ռոզալիա Ավետիսյանը` 63, Սիլվա Ջանոյանը` 69, Մելինե Դալուզյանը` 75 և Նաիրա Հարությունյանը` +75 կգ քաշային կարգերում:

24 Февраль 2012 - 14:01 AMT
В Ереване проходит чемпионат Армении по тяжелой атлетике 2012 года. Уже завершился чемпионат среди женщин, где впервые принимали участие 30 штангисток.
Как в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал генеральный секретарь Федерации Армении по тяжелой атлетике Пашик Алавердян, в 2011 году число участниц было 23. По его словам, от года к году число штангисток в Армении увеличивается.
“После чемпионата Мелине Далузян и Рипсиме Хуршудян с 5 марта в Цахкадзоре начнут готовиться к Олимпийским играм. А остальные девушки – к другим чемпионатам”, – сказал Алавердян.
Чемпионками Армении стали Эрмине Егиазарян (в/к 48), Маргарита Казарян (в/к 53) , Изабела Ялян (в/к 58), Розалия Аветисян (в/к 63), Сильва Джаноян (в/к 69), Мелине Далузян (в/к 75) и Наира Арутюнян (в/к +75).