«Ես շատ գոհ եմ Հայաստանի առաջնությունում հայ ծանրորդուհիների ելույթներից: Հայաստանում ծանրամարտով զբաղվում են շուրջ 42 մարզուհիներ, առաջնությանը մասնակցել են նրանցից 30-ը»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանը:
Նրա խոսքով, մարտին Հայաստանի կանանց հավաքականը կանցկացնի հերթական ուսումնամարզական հավաքը: Լոնդոնի օլիմպիական խաղերին կպատրաստվեն 2012-ի Հայաստանի չեմպիոններ Մելինե Դալուզյանը, Իզաբելլա Յալյանը և Հռիփսիմե Խուրշուդյանը: Հավաքականի մյուս անդամներն օգոստոսի 25-ից սեպտեմբերից 2-ը Ռումինիայում հանդես կգան Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունում:
«Տղամարդկանց առաջնությունում խաղարկվել են մեդալներ երեք քաշային կարգերում: Մենք մեծ սպասումներ ունենք մեր ծանրորդներից և հույս ունենք, որ առաջիկա մրցաշարերի ժամանակ նրանք ցույց կտան իրենց»,- ասել է Խաչատրյանը;

24 Февраль 2012 - 15:54 AMT
“Я очень доволен выступлением штангисток на чемпионате Армении. В Армении тяжелой атлетикой занимаются около 42 спортсменок, на чемпионате приняли участие 30 из них”, – в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал президент федерации тяжелой атлетики Армении Самвел Хачатрян.
По его словам, в марте женская сборная Армении проведет очередной учебно-тренировочный сбор. К Олимпийским играм в Лондоне будут готовиться чемпионки Армении 2012 года Мелине Далузян, Изабелян Ялян и Рипсиме Хуршудян, которая уже вылечила травму руки, полученную на чемпионате мира 2011 года в Париже. Остальные члены сборной с 25 августа по 2 сентября в Румынии выступят на юношеском чемпионате Европы.
“На мужском чемпионате разыграны медали в трех весовых категориях. Во многих весовых категориях у нас заявлены молодые ребята, и они показали неплохие результаты. В весе до 69 кг Самвел Григорян в рывке показал 148 кг результат, который близок к уровням чемпионата Европы и мира. У нас большие ожидания от наших штангистов и надеемся, что во время ближайших турниров они покажут себя”, – добавил Хачатрян.