Փետրվարի 27-ից մարտի 2-ը Երևանի Հովիկ Հայրապետյանի անվան ձիարշավարանում տեղի է ունենում մարզչական- մասնագիտական դասընթաց` հեծյալների համար: Մասնակցում են Հայաստանի, Վրաստանի և Ղազախստանի ներկայացուցիչները, իսկ դասընթացը վարում է ձիասպորտի միջազգային ֆեդերացիայի բարձրակարգ մասնագետ Ստավրոս Գեորգոպոլոսը:
Ինչպես լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց Հայաստանի ձիասպորտի ֆեդերացիայի նախագահ Հայրապետ Հայրապետյանը, սեմինարը կանցկացվի երկու փուլով: «Դասընթացների ժամանակ ուշադրության կենտրոնում կլինեն արգելքների հաղթահարում և գեղավարգ ձևերը: Նման սեմինար Հայաստանում կազմակերպվում է առաջին անգամ, հուսանք, այն կլինի շարունակական: Ավելացնեմ, որ մոտ ապագայում պլանավորում ենք անցկացնել նաև մրցավարների սեմինար»,- ավելացրեց Հայրապետյանը:
Սեմինարին մասնակցում են 9 մարզիչներ, որոնցից 4-ը` Հայաստանից, իսկ 15 հայ մասնագետներ ունեն ազատ ունկնդրի կարգավիճակ:
Ստավրոս Գեորգոպոլոսը շնորհակալություն հայտնեց լավ ընդունելության համար և շեշտեց, որ սա հիմնաքար կլինի Հայաստանում ձիասպորտը զարգացնելու համար:

From February 27-March 2, Hovik Hayrapetyan equestrian center of Yerevan will host a professional seminar for riders. It will bring together representatives from Armenia, Georgia, Kazakhstan, with the course to be conducted by the International Equestrian Federation expert Stavros Georgopoulos.
According to the president of the Armenian Equestrian Sport Federation Hayrapet Hayrapetyan, the seminar will be held in two rounds.
“The courses will focus on overcoming obstacles and horse riding techniques. Hopefully, the seminar will become a common practice in Armenia. Another seminar for referees is planned in the near future,” Hayrapetyan said.
9 coaches participate in the seminar including 4 from Armenia. 15 Armenian specialists partake in the event as independent audience members.
Mr. Georgopoulos expressed gratitude for the warm welcome, stressing that it will become a cornerstone for developing equestrian in Armenia.