Հայաստանի կանանց ծանրամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է, որ մարտի 5-ից Մելինե Դալուզյանը և Հռիփսիմե Խուրշուդյանը Ծաղկաձորում կսկսեն պատրաստվել ամառային Օլիմպիական խաղերին:
«Մինչև Օլիմպիադան մենք կանցկացնենք երկշաբաթյա հավաքներ, որոնց միջև աղջիկները 3 օր կհանգստանան: Հայաստանի հավաքականը բաց կթողնի Անթալիայի Եվրոպայի առաջնությունը, քանի որ ներկայումս չունենք ուժեղ ծանրորդուհիներ, որոնք կպայքարեին մեդալների համար: Իսկ Մելինեն և Հռիփսիմեն չեն հասնի վերականգնվել Օլիմպիադայի համար»,-ընդգծել է Ներսիսյանը:
Նախորդ շաբաթ ավարտվել է Հայաստանի առաջնությունը, որին մասնակցել են 30 ծանրորդուհիներ: Մարզչի կարծիքով ուրախալի է այն փաստը, որ Հայաստանում ծանրամարտով ավելի շատ աղջիկներ են սկսել զբաղվել: «Այս ծանրորդուհիներից մենք կկարողանանք ընտրել հավաքականի անդամներ»:

The head coach of the Armenian women’s weightlifting team Artashes Nersisyan noted that Meline Daluzyan and Hripsime Khurshudyan will start training for the Smmer Olympic Games from March 5.
“We will hold two-day team practice sessions before the Olympics, with three-day breaks in between them. Armenia will miss the European championships in Turkish city of Antalya, as we have no weightlifters strong enough to vie for a medal. Meline and Hripsime won’t manage to recover strength for the Olympics if they partake in the Championships,” Mr. Nersisyan said.
The Armenian weightlifting championships were over last week, with 30 sportsmen participating in them.