Հայաստանի կանանց ծանրամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է, որ մարտի 5-ից Մելինե Դալուզյանը և Հռիփսիմե Խուրշուդյանը Ծաղկաձորում կսկսեն պատրաստվել ամառային Օլիմպիական խաղերին:
«Մինչև Օլիմպիադան մենք կանցկացնենք երկշաբաթյա հավաքներ, որոնց միջև աղջիկները 3 օր կհանգստանան: Հայաստանի հավաքականը բաց կթողնի Անթալիայի Եվրոպայի առաջնությունը, քանի որ ներկայումս չունենք ուժեղ ծանրորդուհիներ, որոնք կպայքարեին մեդալների համար: Իսկ Մելինեն և Հռիփսիմեն չեն հասնի վերականգնվել Օլիմպիադայի համար»,-ընդգծել է Ներսիսյանը:
Նախորդ շաբաթ ավարտվել է Հայաստանի առաջնությունը, որին մասնակցել են 30 ծանրորդուհիներ: Մարզչի կարծիքով ուրախալի է այն փաստը, որ Հայաստանում ծանրամարտով ավելի շատ աղջիկներ են սկսել զբաղվել: «Այս ծանրորդուհիներից մենք կկարողանանք ընտրել հավաքականի անդամներ»:

Главный тренер женской сборной Армении по тяжелой атлетике Арташес Нерсисян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что с 5 марта Мелине Далузян и Рипсиме Хуршудян в Цахкадзоре начнут готовиться к летним Олимпийским играм.
“До Олимпиады мы будем проводить двухнедельные сборы, между сборами у штангисток будут трехдневные перерывы. Сборная Армении пропустит чемпионат Европы в Анталье, поскольку сейчас у нас нет сильных штангисток, которые бы могли бороться за медали. А Мелине и Рипсиме не успеют восстановиться к Олимпиаде, если поедут на чемпионат”, – отметил Нерсисян.
На прошлой неделе завершился чемпионат Армении, где впервые принимали участие 30 спортсменок. По мнению наставника сборной, радует факт, что в разных регионах Армении постепенно тяжелой атлетикой занимаются все больше девушек: “Из этих штангисток мы сможем выбрать членов сборной Армении”.