28 Փետրվար 2012 - 13:09 AMT
Եվրոպական թոփ ակումբները նոր համաձայնության են հանգել ՈՒԵՖԱ-ի հետ EURO- 2012-ի եկամուտների որոշակի մասին վճարումների և խաղացողների ապահովագրության մասին:
«Բանակցությունները հեշտ չեն ընթացել, բայց հարգանքի մթնոլորտում, իսկ ահա ՖԻՖԱ նախագահի հետ, ցավոք սրտի, չի հաջողվել պայմանավորվել: Այնպես որ դա միայն հաստատում է, որ եվրոպական ֆուտբոլային ընտանիքում միշտ պատրաստ են համագործակցել և փոխզիջումային որոշումներ գտնել: Հիմա ակումբային ֆուտբոլի հետ կապված ոչ մի որոշում չի կարող ընդունվել առանց ակումբների հավանության»,- ասել է Եվրոպական ակումբների ասոցիացիայի նախագահ Կարլ Հայնց Ռումենիգեն:
Բացի դրանից, ՈՒԵՖԱ-ն ապահովագրություն կվճարի ակումբներին խաղացողների վնասվածքների դեպքում, ովքեր մասնակցել են ցանկացած միջազգային խաղի, ներառյալ ընկերական:

28 Февраль 2012 - 13:09 AMT
Европейские топ-клубы достигли нового соглашения с УЕФА о выплатах определенной части доходов от EURO- 2012 и размерах страховок игроков.
“Переговоры проходили непросто, но в уважительном ключе. А вот с президентом ФИФА пока, к сожалению, договориться не удалось. Так что это лишь подтверждает, что в европейской футбольной семье всегда готовы сотрудничать и находить компромиссные решения. Теперь ни одно решение, связанное с клубным футболом, не может быть принято без одобрения клубов”, – заявил президент Ассоциации европейских клубов Карл-Хайнц Румменигге.
По новому соглашению доходы клубов от чемпионата Европы возрастут. Они будут распределяться между клубами пропорционально количеству игроков, участвующих в турнире, и в зависимости от количества проведенных ими матчей, сообщает sports.ru.
Кроме того, УЕФА будет выплачивать страховку клубам на случай травм игроков, участвующих в любом международном матче, включая товарищеские.