Բուլղարիայի միջազգային մրցաշարում հանդես են եկել հայ բռնցքամարտիկներ Հովհաննես Դանիելյանը (49 ք/կ), Արթուր Խաչատրյանը (81 ք/կ) և Սերգո Պողոսյանը (+91 ք/կ):
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանն ասել է, որ մասամբ գոհ է իր սաների ելույթից:
«Սա շատ ուժեղ եվրոպական մրցաշար է, որը շատ օգտակար էր մեզ համար: Ես ուրախ եմ, որ անցած տարվա համեմատ մեզ հաջողվեց մեդալներ նվաճել: Ես ցանկանում էի գործի մեջ տեսնել մեր բռնցքամարտիկներին՝ նրանց ֆիզիկական պատրաստվածությունը տեսնելու համար: Ապրիլին նրանք ելույթ կունենան վարկանիշային մրցաշարում և կպայքարեն այդ նույն բռնցքամարտիկների հետ»,- ասել է Աղամալյանը:
«Մինչև մարտի 6-ը կրկին կմարզվենք Աբովյանի սպորտային բազայում: Մարտի 8-16-ը Ֆինլանդիայում կկայանա ևս մեկ մրցաշար, որտեղ հանդես կգանք այլ կազմով»,- ասել է նա:
Գլխավոր մարզիչը նշել է , որ այդ մրցաշարից հետո պարզ կլինի, թե ով է պատրաստ վարկանիշային մրցաշարին, որը տեղի կունենա Տրապիզոնում ապրիլի 13-22-ը: Հայ բռնցքամարտիկներից օլիմպիական ուղեգիր ունի միայն Անդրանիկ Հակոբյանը (75 ք/կ):

На международном турнире в Болгарии выступили армянские боксеры Ованнес Даниелян (в/к 49), Артур Хачатрян (в/к 81) и Серго Погосян (в/к + 91).
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении Карен Агамалян сказал, что частично доволен выступлением своих подопечных.
“Это очень сильный европейский турнир, который был очень полезным для нас. Я рад, что по сравнению с прошлым годом нам удалось завоевать медали. Я хотел в деле увидеть наших боксеров, чтобы узнать их физическую готовность. В апреле им предстоит выступать в рейтинговом турнире и бороться с этими же боксерами”, – сказал Агамалян.
По словам наставника, турнир показал, что армянские боксеры находятся в хорошей функциональной форме, но всем есть над чем работать.
“До 6 марта будем опять тренироваться на спортбазе в Абовяне. 8-16 марта в Финляндии состоится еще один турнир, где выступим другим составом. Остальные боксеры будут тренироваться у своих личных тренеров, я уже всем указал, какие ошибки они должны исправить”, – добавил он.
Главный тренер отметил, что после этого турнира станет ясно, кто готов к рейтинговому турниру, который пройдет в Трапзоне 13-22 апреля. Из армянских боксеров Олимпийскую путевку имеет лишь Андраник Акопян (в/к 75).