Հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամի փրոմոութեր Կալլե Զաուերլենդը ասել է, որ Պյոտր Վիլշևսկու դեմ մենամարտը լավ հնարավորություն է Աբրահամի համար. «Արթուրը պետք է հաղթի այս մենամարտում, որպեսզի հնարավորություն ունենա պայքարելու չեմպիոնական կոչման համար»:
Բռնցքամարտիկների մենամարտը կկայանա մարտի 31-ին գերմանական Քիլ քաղաքի «Sparkassen» արենայում: Ինքն Աբրահամը խոստովանել է, որ մենամարտը հեշտ չի լինի, սակայն ինքը կաշխատի լավ մենամարտ ցույց տալ և հաղթել»,-բռնցքամարտիկի խոսքը հայտնում է boxingscene.com-ը:
Բռնցքամարտիկի մարզիչ Ուլի Վեգները հավելել է, որ ինքը Աբրահամից միայն հաղթանակ է ակնկալում:
Իր հերթին Վիլշևսկին հայտարարել է, որ ինքը Քիլ է եկել հաղթելու համար. «Արթուրը ուժեղ բռնցքամարտիկ է, սակայն հաղթանակն իմն է լինելու»:

Промоутер армянского боксера Артура Абрахама Калле Заурленд сказал, что поединок против Петра Вилшевски (Польша) хороший шанс для Абрахама: “Артур должен победить в этом поединке, чтобы получить возможность драться за чемпионский титул”.
Поединок боксеров состоится 31 марта в немецком городе Киль на арене "Sparkassen”.
Сам Абрахам признался, что поединок будет нелегким, но он постарается показать хороший бой и победить. “У меня очень высокие цели, я вновь хочу стать чемпионом мира”,- слова боксера передает boxingscene.com.
Наставник боксера Ули Вегнер добавил, что он от Абрахама ожидает только победы.
В свою очередь Вилшевски также заявил, что он приехал в Киль, чтобы победить: “Артур сильный боксер, но я одержу победу над ним”.