Հայաստանի հավաքականից 1:3 հաշվով կրած պարտությունից հետո Կանադայի ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ստեֆեն Հարտը նշել է, որ գոհ է առաջին խաղակեսում իր սաների ցուցադրած խաղից. «Ուրախ եմ, որ առաջինը մեզ հաջողվեց հաշիվը բացել, բայց ափսոս չկարողացանք հաշիվը պահել: Ֆիզիկապես մեր թիմն այդքան էլ լավ վիճակում չէր, և դա հատկապես ակնհայտ դարձավ երկրորդ խաղակեսում»,- ասել է Հարտը:
Կանադայի հավաքականի դարպասապահ Միլան Բորյանն էլ գտնում է, որ այս խաղը լավ հնարավորություն էր ստուգել իրենց ուժերը և տեսնել, թե որքանով են պատրաստ պաշտոնական հանդիպումներին. «Զգացվում էր, որ թիմը խաղային փորձի պակաս ունի, բայց դա հնարավոր է շտկել, և կարծում եմ, որ աշխարհի 2014 թվականի առաջնության ընտրական մրցաշարի հանդիպումներին մենք պատրաստ կլինենք»,- դարպասապահի խոսքերը մեջբերում է Կանադայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:
Հայաստան-Կանադա խաղում հայերից դուբլի հեղինակ է դարձել Մարկոս Պիզելլին և իր առաջին գնդակն է խփել Արաս Օզբիլիսը: Կանադացիների միակ գոլը խփել է Քևին Մաքկենան:

Главный тренер сборной Канады по футболу, которая проиграла Национальной сборной Армении со счетом 1 : 3, Стефен Харт отметил, что доволен игрой своих подопечных в половине игры: “Я рад, что нам первым удалось открыть счет, но жаль, что мы не смогли удержать его. Наша команда была не в лучшей физической форме. Это особенно стало очевидно во второй половине игры”,- сказал Харт.
Вратарь канадской сборной Милан Борьян считает, что эта игра стала хорошей возможностью проверить свои силы и убедиться, на сколько они были готовы к товарищеским встречам. “Чувствовался недостаток опыта, но это можно исправить и, думаю, к отборочному турниру Чемпионата мира 2014 года мы будем готовы”,- пишет официальный сайт Футбольной федерации Канады, ссылаясь на слова вратаря.
Автором двух голов во время товарищеской встречи между сборными командами Армении и Канады стал Маркос Пизелли, первый мяч забил Арас Озбилис. Единственный гол канадской команды забил Кевин МакКена.