Ինչպես տեղեկացնում են Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնից, այսօրվանից հնարավոր է աջակցել Microsoft-ի Windows 8 օպերացիոն համակարգի հայաֆիկացման գործընթացին։ Դրա համար անհրաժեշտ է այցելել Microsoft-ի կայքում գտնվող համապատասխան ֆորում և քվերակել նախընտրած բառերի օգտին, արտահայտել կարծիքը և կատարել նոր առաջարկներ:
Մասնակցությունն այս գործընթացին անհրաժեշտ է Windows 8-ի տեղայնացման և թարգմանության բարձր որակը ապահովելու համար:
Windows 8 օպերացիոն համակարգը Microsoft-ի Windows ՕՀ-ի նոր տարբերակն է։ Երեկ՝ փետրվարի 29-ին ընկերությունը Mobiel World Congress ցուցահանդեսի ժամանակ հայտնեց Windows 8-ի փորձնական՝ բեթա տարբերակի հասանելության մասին բոլորի համար։ Windows 8-ը նախկին տարբերակներից առանձնանում է նրանով, որ ունի բոլորովին նոր ինտերֆեյս՝ Metro ոճ անունով և նախագծված է համատեղելի լիենլու թե՛ սովորական համակարգիչների հետ և թե՛ պլանշետների։

1 Март 2012 - 10:26 AMT
Как сообщают в “Инновационном центре Microsoft”, с 1 марта можно оказывать содействие процессу перевода Windows 8 на армянский язык. Для этого необходимо посетить соответствующий форум на сайте Microsoft и проголосовать в пользу предпочитаемых слов или сделать новые предложения.
Данное участие необходимо для обеспечения качественного перевода операционной системы. Windows 8 является новой версией операционной системы Windows, принадлежащей компании Microsoft. 29 февраля во время выставки Mobiel World Congress в Барселоне компания объявила о том, что на сайте Microsoft стала доступна для скачивания бета-версия («Consumer Preview») Windows 8. Данная ОС отличается от предыдущих тем, что у нее совершенно новый интерфейс.