Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը, մեկնաբանելով դարպասապահ Գրիգոր Մելիքսեթյանի ելույթը Սերբիա-Հայաստան խաղում, նշել է, որ նա այլևս չի կրի հավաքականի մարզաշապիկը:
«Տղաները շատ փայլուն խաղացին,բայց նրանց խաղի վրա ստվեր գցեց Մելիքսեթյանը: Հաշվի առնելով,թե հիմնական խաղացողները ովքեր էին,այո ,գոհ եմ և շատ ուրախ,որ մենք ունենք հուսալի ռեզերվ»,- facebook-ի իր էջում գրել է Հայրապետյանը:
Փետրվարի 28-ին սերբերի հետ ընկերական խաղում Հայաստանի հավաքականը ընդունել է երկու գնդակ: Խաղն ավարտվել է 0:2 հաշվով:
Նա նշել է, որ ֆուտբոլի ֆեդերացիան ընկերական խաղերը համարում է ծրագրային աշխատանք, իսկ ինքը գտնում է, որ մարզիչն իր գործը ճիշտ է անում. «Ընկերական խաղերին նպատակը հաղթելը չէ, չնայած հաղթելը միշտ էլ հաճելի է: Մեր մարզիչը Սերբերի դեմ փորձարկեց 9 նոր երիտասարդ ֆուտբոլիստ, որպեսզի պաշտոնական խաղերին նրանց համար նորություն չլինի ազգային հավաքականում խաղալը»:

1 Март 2012 - 11:46 AMT
Рубен Айрапетян решил, что отныне Григор Меликсетян не будет выступать в составе сборной Армении по футболу
Председатель Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян, комментируя игру Григора Меликсетяна в матче Сербия-Армения, заявил, что болельщики больше не увидят его в футболке сборной Армении.
“Парни блестяще сыграли против сербов, но на их игру отбросил тень Меликсетян. Учитывая, что в составе команды играли в основном молодые футболисты, я доволен игрой и рад, что мы имеем надежный резерв”, – отметил на своей странице в Facebook Айрапетян.
28 февраля сборная Армении по футболу в товарищеской встрече с командой Сербии пропустила в свои ворота 2 мяча. Игра закончилась со счетом 0:2.
Он отметил, что федерация футбола считает товарищеские матчи плановой работой, а сам он считает, что тренер довольно хорошо выполняет свою работу: “Целью товарищеских встреч не является именно победа, хотя всегда приятно побеждать. Наш тренер в матче с сербами испытал 9 новых молодых футболистов, чтобы во время официальных встреч игра в составе сборной не была для них чем-то неизведанным”.