Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիրը, աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիր և Եվրոպայի բազմակի չեմպիոն Յուրի Պատրիկեևը այս օրերին Հայաստանի հունահռոմեական ընբշամարտի հավաքականի հետ մարզվում է Երևանի ֆուտբոլի ակադեմիայում:
Մարտի 1-ին լրագրողների հետ կայացած հանդիպման ընթացքում Պատրիկեևը ասել է, որ լավ մարզավիճակում է գտնվում և ջանասիրաբար պատրաստվում է Եվրոպայի առաջնությանը:
«Պայքարելու ենք մինչև վերջ և հուսով եմ, որ մեր հավաքականը կկարողանա մեդալներ նվաճել: Մրցաշարից մի քանի շաբաթ անց, մեկնարկում են վարկանիշային մրցաշարերը: Համոզված եմ, որ կստանամ Օլիմպիական խաղերում հանդես գալու իրավումքը»,-ասել է Պատրիկեևը:
ԵԱ տեղի կունենա մարտի 6-11 Բելգրադում: Հայաստանի հավաքականի կազմում հանդես կգան Ռոման Ամոյանը, Արթուր Մկրտչյանը, Արամ Ջուլֆալակյանը, Արսեն Ջուլֆալակյանը, Հրաչ Հովհաննիսյանը և Արթուր Ալեքսանյանը:

1 Март 2012 - 13:19 AMT
Бронзовый призер Олимпийских игр, серебряный медалист чемпионата мира и многократный чемпион Европы Юрий Патрикеев в эти дни со сборной Армении по греко-римской борьбе тренируется в Академии футбола в Ереване.
1 марта во время встречи с журналистами, которую организовали Олимпийский комитет РА совместно с Федерацией спортивных журналистов Армении, Патрикеев сказал, что находится в хорошей форме и усердно готовится к чемпионату Европы.
“Будем бороться до конца, думаю, что наша сборная сможет завоевать медали. Уже через несколько недель после чемпионата стартуют рейтинговые турниры, уверен, что я смогу завоевать право выступить на Олимпийских играх”, – сказал Патрикеев.
ЧЕ состоится 6-11 марта в Белграде (Сербия). В составе греко-римской сборной Армении выступят также чемпион Европы, серебряный призер чемпионата мира, бронзовый медалист Олимпийских игр Роман Амоян (в/к 55), Артур Мкртчян (в/к 60), Арам Джулфалакян (в/к 66), чемпион Европы и серебряный медалист ЧМ Арсен Джулфалакян (в/к 74), Грач Ованнисян (в/к 84) и Артур Алексанян (в/к 96).