1 Մարտ 2012 - 14:12 AMT
Մարտի 1-ին Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեն և Հայաստանի սպորտային լրագրողների ֆեդերացիան կազմակերպել են հանդիպում Հայաստանի ազատ ոճի և հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականների ներկայացուցիչների հետ:
Ընբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Բազմասեր Առաքելյանն ասել է, որ հավաքականները մանրակրկիտ կերպով պատրաստվում են ամառային Օլիպիական խաղերին, որոնք տեղի կունենան Լոնդոնում:
«Մեր ըմբիշները մասնակցում են զանազան միջազգային մրցաշարերի, որոնք նրանց մեծ փորձ են տալիս: Բացի այդ, բոլոր ուսումնամարզական հավաքները լավ են անցնում և մրցաշարերին մեր մարզիկները հաջող են հանդես գալիս»,-ասել է Առաքելյանը:
Ըստ նրա, Հայաստանում ըմբշամարտով զբաղվում է մոտ 5000 մարզիկ: Սակայն ֆեդերացիայի համար կարևոր է այն, որ վերջին ժամանակներս ըմբշամարտի աշխարհագրությունը ընդլայնվել է և արվում է ամեն ինչ, որպեսզի Հայաստանի մարզերում հնարավորինս շատ երեխաներ զբաղվեն ըմբշամարտով:

1 Март 2012 - 14:12 AMT
1 марта Национальный Олимпийский комитет и Федерация спортивных журналистов Армении организовали встречу с представителями сборных Армении по вольной и греко-римской борьбе.
Генеральный секретарь Федерации борьбы Армении Базмасер Аракелян сказал, что сборные очень тщательно готовятся к летним Олимпийским играм, которые пройдут в Лондоне.
“Наши борцы выступают в разных международных турнирах, которые им дают большой опыт. Кроме того, все учебно-тренировочные сборы проходят хорошо, и наши борцы на чемпионатах выступают успешно”, – сказал Аракелян.
По его словам, сейчас в Армении борьбой занимаются более 5000 спортсменов: “Но для нас главное то, что в последнее время география этого вида спорта расширилась, и наша федерация делает все, чтобы в разных регионах Армении как можно больше детей занимались борьбой”.