Կամ Պուտինը, կամ Մեդվեդևը անպայման ներկա կգտնվեն Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերին: Ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին, այս մասին Պուտինը հայտնել է արևմտյան պատգամավորների հետ հանդիպմանը:
«Տեսնենք, մեզ մոտ կառավարության ձևավորման ամենաակտիվ շրջանն է: Ես հաճույքով կմեկնեի Օլիմպիական խաղերին: Ինձ դա հետաքրքիր է: Սակայն կմեկնի մեզանից մեկը` կամ ես, կամ պարոն Մեդվեդևը»,-հայտարարել է Պուտինը:
«Ընդհանուր առմամբ հետաքրքիր կլինի տեսնել, թե ինչպես են Մեծ Բրիտանիան և Լոնդոնը կազմակերպում Օլիմպիական խաղերը:
Մեզ համար դա կիրառական նշանակություն ունի` հաշվի առնելով, որ մենք Սոչիում անցկացնելու ենք ձմեռային Օլիմպիական խաղեր»,-ընդգծել է Ռուսաստանի վարչապետը:
Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերը կկայանան հուլիսի 27-օգոստոսի 12: Դրանից հետո` օգոստոսի 29-սեպտեմբերի 9 կկայանան Պարալիմպիական խաղերը:

2 Март 2012 - 06:11 AMT
Владимир Путин собирается либо сам приехать летом на Олимпийские игры в Лондоне, либо на них отправится Дмитрий Медведев, который в случае его победы на президентских выборах может занять пост премьер-министра. Как передает РИА Новости, об этом Путин сообщил на встрече с западными депутатами.
"Мы посмотрим, у нас же будет как раз самый активный период формирования правительства. Я бы с удовольствием приехал на Олимпийские игры. Мне это интересно… Но кто-то из нас приедет наверняка – либо я, либо господин Медведев ", – заявил Путин.
"Нам, конечно, интересно будет посмотреть, как Лондон и Великобритания в целом организуют эти Олимпийские игры.
Для нас это имеет прикладное значение, имея в виду, что в 2014 году мы должны проводить зимние Олимпийские игры в Сочи", – отметил российский премьер.
ХХХ Олимпийские игры пройдут в Лондоне с 27 июля по 12 августа этого года. Вслед за ними, с 29 августа по 9 сентября там Паралимпийские игры.