«ԱրմենՏել»-ը ընդլայնում է շարժական ինտերնետի անսահմանափակ հետվճարային «Դրայվ» սակագնային փաթեթների շարքը։ Այս մասին տեղեկացնում են ընկերության մամլո ծառայությունից։
Հաճախորդներին առաջարկվում են «Դրայվ-1» (1ԳԲ ինտերնետի ծավալ), «Դրայվ-5» (5ԳԲ ծավալ), «Դրայվ-10» (10ԳԲ ծավալ) և «Դրայվ-25» (25ԳԲ ծավալ) սակագնային փաթեթներ` համապատասխանաբար 4000 դրամ, 6000 դրամ, 9000 դրամ և 15000 դրամ ամսական բաժանորդային վճարով: «Դրայվ» սակագնային փաթեթներին միանալու համար միացման վճար չի գանձվում:
Ամսվա ընթացքում գերարագ ինտերնետի ծավալը սպառելուց հետո գործում է արագության սահմանափակում մինչև 256 kbps:
«3G տեխնոլոգիայի վրա հիմնված մեր լուծումները հրաշալի առաջարկ են այն հաճախորդների համար, ովքեր գնահատում են շարժման ազատությունը, կապիկայունությունը և որակը», – նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Բաժանորդները կարող են անվճար անցումներ կատարել շարժական ինտերնետի անսահմանափակ հետվճարային «Դրայվ»սակագնային փաթեթների միջև: USB-մոդեմի գինը կազմումէ 18 000 դրամ: Սակայն 12 ամիս պայմանագիր կնքելու դեպքում, USB-մոդեմը տրամադրվում է անվճար։
Բաժանորդը կարող է պայմանգիրը կնքելու պահից 5 օրվա ընթացքում դադարեցնել այն, վճարելով տրամադրված ծառայությունների դիմաց և վերադարձնելով մոդեմը սարքին վիճակում: Շարժական ինտերնետի ծառայությունների մատուցման պայմանագիրը կնքելուց 5 օր հետո, մինչև 12 ամիս լրանալը խզելու դեպքում բաժանորդը վճարում է պայմանագրի ստորագրման օրվա դրությամբ հայտարարված USB-մոդեմի գինը:
«Շարժական ինտերնետ» ծառայությունը պարզ լուծում է, որը թույլ է տալիս համակարգիչը միացնել ինտերնետին GPRS, EDGE կամ 3G տեխնոլոգիաներով ամենուր` Beeline բջջայինցանցի ծածկույթում: Դրա համար անհրաժեշտ է միայն Beeline SIM-քարտը տեղադրել USB-մոդեմի մեջ և միացնել այն համակարգչին:

2 Март 2012 - 09:16 AMT
Компания “АрменТел” расширяет линейку постоплатных безлимитных тарифных планов мобильного Интернета “Драйв”.
Об этом сообщают в пресс-службе компании. Абонентам предлагаются тарифные планы “Драйв-1” (1Гб), “Драйв-5”(5 Гб), “Драйв-10”(10 Гб) и “Драйв-25”(25 Гб) с ежемесячной абонентской платой 4000 драм, 6000 драм, 9000 драм и 15000 драм соответственно. Плата за подключение к тарифным планам линейки “Драйв” не взимается.
После использования указанных объемов в течение календарного месяца действует ограничение скорости доступа до 256 Кбит/сек.
Запуская новую тарифную линейку мобильного Интернета, компания “АрменТел” предлагает клиентам не просто временную акцию, а постоянную выгодную цену на свои услуги. Решения Beeline на основе 3G технологии – прекрасное предложение для клиентов, которые ценят мобильность, стабильность и качество связи. Уверен, что в новой линейке “Драйв” каждый клиент найдет именно тот тариф, который максимально соответствует его потребностям”, – отметил Генеральный директор компании “АрменТел” Игорь Климко.
Абоненты могут бесплатно совершать переходы между тарифными планами мобильного Интернета линейки “Драйв”.
Стоимость USB-модема составляет 18 тысяч драм. При заключении контракта на пользование одним из тарифных планов линейки “Драйв” с условием нерасторжения в течение 12 месяцев, USB-модем предоставляется бесплатно.
Абонент может расторгнуть договор в течение 5 дней после его заключения, при условии оплаты оказанных услуг и возврата USB-модема в исправном состоянии. В случае отказа от услуги по истечении 5 дней, но до 12 месяцев с момента заключения договора, абонент оплачивает стоимость USB-модема на момент заключения контракта.
Действовавший до 1 марта ТП “Драйв” переименован в “Драйв-5” без изменения каких-либо условий.
Мобильный Интернет — простое, мобильное решение для подключения компьютера к сети Интернет посредством технологий GPRS, EDGE или 3G из любого уголка, где есть сотовая сеть Beeline. Для этого достаточно вставить SIM-карту Beeline в USB-модем и подключить его к компьютеру.