2 Մարտ 2012 - 12:01 AMT
Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը նշել է, որ իրենք միշտ հետևում են հայազգի բոլոր ֆուտբոլիստների ելույթներին, և աշխարհի ցանկացած ծայրում ապրող հայ ֆուտբոլիստ գտնվում է ֆեդերացիայի ուշադրության կենտրոնում:
«Նորայր Մամեդովը Կիպրոսում չմիացավ հավաքականին մի շարք պատճառներով, որոնցից առաջինը նրա ազգանունն է: Նա ցանկանում է ազգանունը փոխել, նոր միայն հանդես գալ հավաքականում: Մայիսին Նորայրն արդեն կլինի ազգային թիմի հետ»,- շեշտել է Հայրապետյանը:
Նրա հավաստմամբ, 2011 թվականին ավելի քան 100 պատանի հայազգի ֆուտբոլիստներ են հրավիրվել Հայաստան և փորձարկվել ֆուտբոլի ակադեմիայում: Նրանց ելույթներին հետևել են տարբեր մարզիչներ, և այս աշխատանքների իրականացումը ֆեդերացիան մտադիր է շարունակել:

Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян отметил, что они всегда следят за выступлениями армянских футболистов, и что каждый футболист армянского происхождения в любой точке мира находится в центре пристального внимания ФФА.
“Норайр Мамедов на Кипре не присоединился к нашей сборной по ряду причин, одной из которых была его фамилия. Он хочет поменять свою фамилию, и только затем выступить в составе сборной Армении. В мае Норайр уже будет играть в Национальной сборной”, – подчеркнул Айрапетян.
По его словам, в 2011 году более 100 молодых армянских футболистов были приглашены в Армению и прошли испытание в Академии футбола. За их выступлениями следили тренеры, и эти работы Федерация футбола намерена продолжить.