Այսօր Օրանժ Արմենիա ընկերությունը հայտարարեց «Օրանժ Կինո» ծառայության ժամանակավոր դադարեցման մասին։Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց Օրանժի հանրային կապերի պատասխանատու Լիլիթ Մարտիրոսյանը, ծառայությունը մոտակա շաբաթների ընթացքում կվերագործարկվի։ Նրա խոսքով «Օրանժ Կինո»-ն կներկայանա նոր տեսքով։
«Չեմ կարող ասել ինչ փոփոխություններ կլինեն։ Մենք հիմա տեխնիակակն աշխատանքներ ենք կատարում և շատ շուտով «Օրանժ Կինո»-ն նորից հասանելի կլինի»,-նշեց նա։
«Օրանժ Կինո» ծառայությունը հնարավորություն է տալիս Օրանժի բաժանորդներին 1 տոմսի արժեքի գնով գնել 2 տոմս։ Այս ծառայությունը իր բնույթով միակն է Հայաստանում։ Օրանժ Արմենիան «Օրանժ Կինո»-ն գործարկեց Մոսկվա կինոթատրոնի հետ համատեղ 2011-ի մարտ ամսին։

2 Март 2012 - 12:50 AMT
2 марта компания “Orange Армения” объявила о временном прекращении услуги “Orange кино”. Как сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь компании “Orange Армения” Лилит Мартиросян, в течение ближайших нескольких недель услуга возобновит свою работу. По ее словам, услуга “Orange кино” предстанет в новом виде.
“Не могу сказать, какие изменения ожидаются. Мы сейчас проводим технические работы, и скоро услуга “Orange кино” вновь будет доступна”, – отметила она.
Данная услуга позволяет абонентам Orange приобретать 2 билета на киносеанс по цене одного. Компания запустила услугу совместно с кинотеатром “Москва” еще в марте 2011 года.