«Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը իր կարծիքն է կիսել Ուկրաինայի առաջնության շրջանակներում «Դնեպրի» հետ առաջիկա հանդիպման մասին: Ըստ հայ ֆուտբոլիստի, նա լիովին կենտրոնացել է մարզումների վրա:
«Կարծում եմ, մինչ խաղը կվերականգնվեմ 100 տոկոսով և ամեն ինչ կանել օգնելու համար «Շախտյորին» առաջիկա խաղում: Ես միայն երեկ եմ միացել թիմին»,-Միխթարյանի խոսքն է մեջբերում ակումբի պաշտոնական կայքը:
Նա նշել է, որ «Դնեպրը»լավ թիմ է. «Սակայն, մենք սխալվելու իրավունք չունենք, քանի որ ետ ենք մնում «Դինամոյից» մեկ միավորով և պետք է ամեն ինչ անենք, առավելագույն քանակի միավորներ վաստակելու համար մնացած խաղերում»:

Полузащитник “Шахтера” Генрих Мхитарян поделился своим мнением о предстоящем матче чемпионата Украины против “Днепра”. По словам армянского футболиста, он полностью сосредоточен на тренировках своей команды. “
Думаю, что до матча восстановлюсь на все сто и сделаю все, чтобы помочь “Шахтеру” в предстоящей встрече. Я только вчера присоединился к команде”,- слова Мхитаряна передает официальный сайт клуба.
Он отметил, что “Днепр” хорошая команда и показывает очень хороший, командный футбол: “Но и мы не имеем права на ошибку, потому что и так отстаем от “Динамо” на одно очко и должны сделать все, чтобы набрать максимум очков в оставшихся поединках. Mы обязаны выложиться на поле, чтобы победить”.
На чемпионате Украины “Шахтер” с 51 очками занимает 2 место, лидеру- “Динамо уступая лишь одно очко.