Հաքերները գրոհել են Ru դոմենների խոշորագույն ռուսական գրանցողի Ru-Center-ի DNS սերվերները: Այդ մասին հայտնել է ընկերության հասարակայնության հետ կապերի տնօրեն Անդրեյ Վորոբյովը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Մեկ շաբաթվա ընթացքում գրանցվել են առանձնակի ուժգնության DDoS-հարձակումներ, որ ուղղված են ընկերության DNS սերվերների դեմ: Ըստ նրա, Ru-Center-ն արդեն դիմել է իրավապահ մարմիններին ու աշխատում է գործընկերների հետ գրոհներից պաշտպանվելու համար:
DNS սերվերների անջատման դեպքում կայքերը դադարում են աշխատել:
Ru-Center ընկերության DNS սերվերները սպասարկում են մոտ 500 հազար ինտերնետ-ռեսուրսներ: Ըստ Անդրեյ Վորոբյովի, սերվերները պաշտպանված են DDoS-հարձակումներից, ուստի դրանց «անջատման հավանականությունը զուտ հիպոթետիկ է»:

Strong DDoS-attacks against the company were registered during the week. RU-CENTER has already addressed the law enforcement bodies and cooperates with its partners to ensure protection from attacks.
DNS-servers of the company serve about half a million of customers and are secured against DDoS-attacks, so possibility of their wreck seems “purely hypothetical”, Vorobiev said, RIA Novosti reported.
RU-CENTER is the first and largest domain name registrar and one of the leading web hosting providers in Russia, with more than 3 million domain names placed in RU-CENTER.