Դոնեցկի «Շախտյորի» գլխավոր մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն Ուկրաինայի առաջնության շրջանակներում «Դնեպրի» հետ հանդիպման նախօրեին նշել է, որ «Դոնբասս Արենայում» իրենց դժվարագույն խաղ է սպասվում:
««Դնեպրի» թիմն ուժեղ է, նրանք լավ փոխանակումներ են կատարել, և թիմի կազմում բարձր տեխնիկայով ֆուտբոլիստներ են հայտնվել: Չնայած նոր թիմ ստեղծելը բավական բարդ է: Դրա համար ժամանակ է հարկավոր: Ես առանձնահատուկ հարգանք ունեմ «Դնեպրի» և թիմի մարզիչ Խուանդ Ռամոսի հանդեպ»,- ասել է «Շախտյորի» մարզիչը, հաղորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
Լուչեսկուն ընդգծել է, որ անկախ արդյունքներից, որոնք թիմերը ցույց են տվել հավաքների ժամանակ, մարտի 4-ին ծանր խաղ է սպասվում:

3 Март 2012 - 09:43 AMT
Главный тренер донецкого "Шахтера" Мирча Луческу накануне матча чемпионата Украины с "Днепром" отметил, что их на "Донбасс Арене" ожидает сложнейшая игра.
“ У "Днепра" сильная команда, они совершили хорошие трансферы, в их составе появились высокотехничные футболисты. Хотя создать новую команду достаточно сложно. Для этого нужно время. Также необходимы положительные результаты для уверенности. У меня особенное уважение к "Днепру" и к наставнику команды Хуанде Рамосу”,- слова наставника “Шахтера” передает официальный сайт клуба.
Луческу подчеркнул, что независимо от результатов, которые команды показали на сборах, 4 марта ожидается тяжелая игра.