Apple iPad պլանշետն օգտագործվում է American Airlines ընկերության շատ ինքնաթիռների օդաչուների խցիկներում: Շուտով պլանշետներն օգտագործվելու են նաև ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերում, հաղորդում է Bloomberg-ը:
Շուրջ 18 հազար iPad պլանշետներից կազմված պատվերը ՌՕՈՒ համար կարժենա 9,3 մլրդ դոլար: Պաշտոնական ռազմական ներկայացուցիչ Քեյթլին Ֆերերոն հայտարարել է, որ նոր էլեկտրոնային տեխնիկան կօգնի C-5 Galaxy և C-17 Globemaster ինքնաթիռների ռազմատրանսպորտային անձնակազմին ավելի արդյունավետ և անվտանգ աշխատել: Բացի դրանից, սա թուղթ տնտեսելու հիանալի հնարավորություն է:
Երևում է, շատ շուտով ամերիկյան ռազմական օդաչուները կկարողանան Angry Birds խաղալ ռազմավարական կարևոր թռիչքների ընթացքում:

3 Март 2012 - 11:55 AMT
Планшет Apple iPad используется в кабинах пилотов многих самолетов компании American Airlines. Скоро планшеты будут использовать также и американские Военно-Воздушных Силы, сообщает Bloomberg.
Сделанный заказ, состоящий из приблизительно 18 тысяч планшетов iPad, обойдется Военно-Воздушным Силам в 9,3 миллиона долларов. Официальный военный представитель капитан Кэйтлин Ферреро заявил, что новая электронная техника поможет экипажу военно-транспортных самолетов C-5 Galaxy и C-17 Globemaster работать более эффективно и безопасно. К тому же это отличная возможность сэкономить на бумаге.
Ожидается, что iPad будут заказаны по 520 долларов за штуку и обладать 32 гигабайтами памяти. Скорее всего речь идет о версии планшета без 3G модуля.
Видимо, совсем скоро американские военные летчики смогут играть в Angry Birds в процессе стратегически важных вылетов.