«Լավ է, որ «Դնեպրի» հետ խաղում արագ հավասարեցրինք հաշիվը: Առավելություն ունեինք երկու խաղակեսերի ընթացքում էլ, սակայն չկարողացանք իրականացնել կարևորագույն պահերը, դրա համար էլ ոչ ոքի խաղացինք»,-ասել է «Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, ով խփել էր իր թրմի միակ գնդակը:
Ֆուտբոլիստի խոսքով, «Դնեպրն» ավելի շատ պաշտպանվում էր, քան գրոհում: Ըստ նրա, հակառակորդը գոհ է 1:1 արդյունքից, իսկ իրենք` ոչ:
Հայ կիսապաշտպանը խփել է «Շախտյորի» 1700-րդ գոլը և խոստովանել, որ իր համար կարևորն այն է, որ թիմը հաղթի:

“Хорошо, что быстро сравняли счет в матче с “Днепром”, имели преимущество и в первом, и во втором тайме, но не могли реализовать свои моменты, и поэтому сыграли вничью”,- сказал полузащитник “Шахтера” Генрих Мхитарян, который забил единственный гол своей команды.
По словам футболиста, “Днепр” больше защищался, чем атаковал: “ Они играли на контратаках и много моментов не создали. Они наверное удовлетворены счетом 1:1, а вот мы- нет”.
Армянский полузащитник забил 1700 мяч “Шахтера” и признался, что для него самое главное, что бы команда побеждала.