Աշխարհի երրորդ ռակետ շվեյցարացի Ռոջեր Ֆեդերերը չի կարողանա խաղալ իսպանացի Ռաֆայել Նադալի դեմ` «Սանտյագո Բերնաբեու» բարեգործական խաղի ընթացքում: Այս մասին իսպանական AS պարբերականին հայտնել է շվեյցարացու մենեջեր Թոնի Գոդսիկը:
«Այո, մենք ստացել ենք հրավերը, սակայն ցավոք, Ռոջերը ստիպված էր հրաժարվել: Պատճառն այն է, որ Ֆեդերերը Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերին պատրաստվում է հստակ գրաֆիկով, իսկ այդ խաղը համընկնում է նախապատրաստական շրջանին»,-ասել է Գոդսիկը:
Ավելի վաղ հայտնում էին, որ թենիսիստները հուլիսի 14 հանդիպում կանցկացնեն ֆուտբոլային մարզադաշտում: Խաղը պետք է նվիրվեր «Ռեալի» 110-ամյակին:

5 Март 2012 - 07:34 AMT
Третья ракетка мира швейцарец Роджер Федерер не сможет сыграть против испанца Рафаэля Надаля в благотворительном матче на футбольном стадионе “Сантьяго Бернабеу”. Об этом в интервью испанскому изданию AS сообщил менеджер швейцарца Тони Годсик.
“Да, мы получили приглашение, но, к сожалению, Роджер вынужден отказаться. Дело в том, что у Федерера есть очень чeткий план подготовки к Олимпийским играм в Лондоне, а этот матч как раз попадает на подготовительный период”, – сказал Годсик.
Ранне сообщалось, что теннисисты 14 июля проведут матч на футбольном стадионе. Встреча должна была посвящена 110-летию “Реала”.