5 Մարտ 2012 - 11:22 AMT
Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռաֆայել Նազարյանը ներկա է եղել Բուլղարիա-Հունգարիա ընկերական խաղին: Բուլղարիայի հավաքականը աշխարհի առաջնության ընտրական B խմբում հանդիսանում է Հայաստանի ընտրանու մրցակիցը:
Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է, որ կարճ խոսակցություն է ունեցել Նազարյանի հետ, և վերջինիս խոսքով, հայկական թիմն ավելի ուժեղ է: «Բնականաբար դա ընկերական խաղ է եղել, իսկ այդպիսի հանդիպումների ժամանակ հաճախ ֆուտբոլիստները ամբողջ ուժով չեն խաղում: Բացի այդ, Բուլղարիայի երեք խաղացողներ բաց են թողել հանդիպումը: Կարծում եմ, որ ընտրական խաղերի ժամանակ Բուլղարիան շատ ավելի լավ տեսք է ունենալու»,- ընդգծել է Մինասյանը:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչը ասել է նաև, որ այսօրվա դրությամբ 3-4 երիտասարդ ֆուտբոլիստներ կան, որոնք կարող են նույնիսկ ազգային հավաքականի հիմնական կազմում հայտնվել:

Главный тренер Молодежной сборной Армении по футболу Рафаэль Назарян присутствовал на товарищеской встрече команд Болгарии и Венгрии. Сборная Болгарии в отборочной группе В Чемпионата мира будет соперником команды Армении.
Главный тренер Национальной сборной Армении по футболу Вардан Минасян во время встречи с журналистами отметил, что у него состоялась короткая беседа с Рафаэлем Назаряном, и, по его словам, армянская команда на данный момент намного сильнее. “Конечно, это была товарищеская встреча, и во время таких встреч футболисты полностью не выкладываются. Кроме того, три игрока сборной Болгарии пропустили эту встречу. Думаю, сборная Болгарии в отборочных играх ЧМ выступит намного лучше”, – подчеркнул Минасян.
Главный тренер сборной сказал, что на сегодняшний день у них есть на примете 3-4 талантливых молодых игрока, которые могут войти в основной состав сборной Армении по футболу.