«ԱրմենՏել»-ն նվազեցրել է իրավաբանական անձանց համար «Կորպորատիվ ինտերնետ» ծառայության սակագները: Միջինում բաժանորդային վճարը նվազել է 4 անգամ, տեղեկացնում են ընկերության մամլո ծառայությունից։
1 Մբ/վ թողունակությամբ երաշխավորված սիմետրիկ կապուղու տրամադրման ամսեկան վճարը կկազմի 34800 դրամ, 2 Մբ/վ` 62400 դրամ, իսկ 3 Մբ/վ` 90000 դրամ :
«Մեր բաժանորդների թվի աճը, ինչպես նաև տվյալների փոխանցման շուկայի արագընթաց զարգացումը թույլ են տալիս նվազեցնել սակագները և առաջարկել մեր հաճախորդներին գրավիչ գներ», – նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Կորպորատիվ ինտերնետ» ծառայությունը` կորպորատիվ բաժանորդներին գերարագ ինտերնետի կապուղիների տրամադրումն է: Ինտերնետ ցանցին մուտքն ապահովվում է ընկերության ենթակառուցվածքով, MPLS ցանցի միջոցով Հայաստանի տարածքում CDN հանգույցների առկայության վայրերում: Հաճախորդը ստանում է մուտք ինտերնետ ցանց, առանց տրաֆիկի սահմանափակման, երաշխավորված, սիմետրիկ (up/down) արագությամբ (contetion ratio 1/1):

Компания “АрменТел” объявила о существенном снижении тарифов на услугу “Корпоративный Интернет” для юридических лиц. В среднем абонентская плата снижена в 4 раза.
В частности, ежемесячная плата за предоставление гарантированного симметричного канала пропускной способностью 1 Мб/с составит 34800 драм, 2 Мб/с – 62400 драм, а 3 Мб/с – 90000 драм.
“Рост числа наших пользователей и стремительное развитие рынка передачи данных позволяют нам существенно снизить тарифы и предложить клиентам привлекательные цены. Благодаря новому предложению наши корпоративные клиенты, в том числе предприятия малого и среднего бизнеса, государственные и научные организации смогут существенно расширить свои возможности при подключении к Интернету”, – сказал генеральный директор компании “АрменТел” Игорь Климко.
Услуга “Корпоративный Интернет” – это предоставление высокоскоростных Интернет-каналов для корпоративных клиентов. Доступ в сеть Интернета обеспечивается инфраструктурой компании, посредством услуги сетей MPLS на всей территории Армении в точках присутствия CDN узлов. Клиент получает доступ в сеть без ограничения трафика, с гарантированной симметричной (up/down) скоростью (contetion ratio 1/1).