Աշխարհի երրորդ ռակետ Ռոջեր Ֆեդերերը խոստովանել է, որ չի հրաժարվել մասնակցել Ռաֆայել Նադալի հետ խաղին «Սանտյագո Բերնաբեուում»:
«Ես չեմ հրաժարվել և պետք չէ իմ փոխարեն որևէ բան ասել: Նման խաղ անցկացնելը հրաշալի միտք է: Ես ասել եմ, թե երբ կկարողանամ մասնակցել նման խաղի, սակայն ընտրել այնպիսի ժամկետ, որը հարմար է բոլորիս, դժվար է»,-թենիսիստի խոսքը հայտնում է gotennis.ru:
Ըստ նրա, այժմ ոչ մի հստակ բան չկա, և հնարավոր է, նրանք անցկացնեն խաղը.«Գուցե չպայմանավորվենք և Ռաֆան ուրիշ մեկի հետ խաղա: Ես շատ լարված գրաֆիկ ունեմ և որքանով տեղյակ եմ խաղն անցկացվելու է Ուիմբլդոնի և Օլիմպիական խաղերի միջև: Ինձ համար դա շատ բարդ է»:
Հանդիպումը պետք է կայանար հուլիսի 14-ին` «Ռեալի» 110-ամյակի տոնակատարությունների շրջանակում: Նախորդ շաբաթ տեղեկություն էր հայտնվել այն մասին, որ Ֆեդերերը հրաժարվել էր հանդես գալ այդ խաղում:

6 Март 2012 - 09:34 AMT
Третья ракетка мира Роджер Федерер признался, что не отказывался принять участие в выставочном матче с Рафаэлем Надалем на футбольном стадионе "Сантьяго Бернабеу".
"Я не отказывался и не надо говорить что-то за меня. Провести такой матч – потрясающая идея. Я сказал, когда мог бы принять участие в подобном матче, но сопоставить наши графики и выбрать конкретную дату, которая устроила бы абсолютно всех, очень сложно”,- слова теннисиста передает gotennis.ru.
По его словам, на данный момент никакой определенности нет, и возможно, они все же проведут этот матч: “Может быть мы не договоримся, и тогда Рафа сыграет с кем-то другим. У меня очень напряженный график и насколько я знаю, они планируют провести матч где-то между Уимблдоном и Олимпийскими играми. Лично для меня это довольно затруднительно”.
Эта встреча должна была пройти 14 июля в рамках празднования 110-летия футбольного клуба "Реал" . На прошлой неделе появилась информация о том, что Федерер отказался сыграть в этом матче.