6 Մարտ 2012 - 09:43 AMT
Խաչատուր Աբովյանի անվան Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի Պատմության և իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանող Ռոման Սահրադյանը մարտի 6-ին Ալբերտ Ազարյանի անվան մարզադպրոցում սահմանել է համաշխարհային ռեկորդ ` կատարելով «մեծպտույտ առաջ» վարժությունը: Սահրադյանին հաջողվել է կատարել 152 պտույտ:
Նրա խոսքով, նախապես պլանավորել էր իրականացնել 250 պտույտ, սակայն վարժությունը շատ դժվար է և առաջանում է գլխապտույտ. «Կփորձեմ հետագայում ավելացնել պտույտների թիվը: Մինչ այս «մեծպտույտ հետ» վարժությունը կատարել եմ 1001 անգամ և գրանցվել եմ հայկական «Դյուցազնագրքում»:

6 Март 2012 - 09:43 AMT
Студент факультета истории и правоведения Армянского государственного педагогического университета им. Х. Абовяна Роман Саргадян 6 марта в Спортивной школе им. А. Азаряна установил мировой рекорд, выполнив упражнение “большое переднее сальто”. Студенту педагогического университета удалось совершить 152 оборота.
По его словам, вначале он планировал совершить 250. Но упражнение достаточно сложно выполнить из-за возникающего головокружения. До этого он 1001 раз выполнял упражнение “большое обратное сальто”, это достижение зарегистрировано в Книге богатырей Армении (Дюцазнагирк).