Anonymous հաքերային խմբի հերթական թիրախը դարձել է Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի տեղեկատվական ցանցը: Հաքերների խմբի կողմից վարչապետի տեղեկատվական ցանցի վրա հարձակման մասին հաղորդագրությունից հետո Էրդողանի աշխատակազմի տեղեկատվական անվտանգության հինգ մասնագետներ ձեռնամուխ են եղել տեղեկատվական ցանցի պաշտպանությանը:
«Կիբերմարտի» ընթացքում վարչապետի աշխատողները և Anonymous-ի հաքերըները փոխանակել են վիրավորական արտահայտություններ:
Տեղեկատվական անվտանգության աշխատողները, պարզելով, որ հարձակումները կատարվում են Չինաստանից և ԱՄՆ-ի Վիրջինիա նահանգի համալսարաններից մեկից, անջատել են այդ համալսարանի ինտերնետը, որից հետո միայն հաջողվել է դադարեցնել հարձակումը:
Վերջերս ոստիկանությունն ԱՄՆ-ում և Իռլանդիայում ձերբակալել է Anonymous հաքերային խմբի վեց ենթադրվող մասնակիցների: ԱՄՆ-ում ձերբակալվել են այդ կազմակերպության հինգ անդամներ: Եվս մեկ հոգի ձերբակալվել է Իռլանդիայում:
Ամերիկյան ԶԼՄ-ները նշում են, որ ԱՄՆ տարածքում ձերբակալվել են երկու բրիտանացիներ, երկու իռլանդացիներ և մեկ ամերիկացի: Երեքշաբթի օրը նրանք կկանգնեն Նյու Յորքի հարավային շրջանի դատարանի առաջ:

7 Март 2012 - 11:37 AMT
Очередной мишенью хакерской группы Anonymous стала информационная сеть премьер-министра Турции Реджепа Тайипа Эрдогана. Сразу после сообщения хакерской группы об атаке на информационную сеть премьер-министра Турции пятеро специалистов информационной безопасности аппарата премьер-министра взялись за защиту информационной сети.
В ходе “кибербоя” между сотрудниками премьера и хакерами Anonymous стороны обменялись оскорбительными выражениями.
Сотрудники информационной безопасности, вычислив, что атаки совершаются из Китая и одного из университетов в американском штате Вирджиния, отключили доступ к сети с данного университета, только после чего удалось отразить атаку.
Недавно полиция в США и Ирландии арестовала шесть предполагаемых участников хакерской группировки Anonymous. В США были арестованы пять членов этой организации. Еще один человек арестован в Ирландии.
Американские СМИ отмечают, что на территории США арестованы двое британцев, двое ирландцев и американец. Позже во вторник они предстанут перед судом южного округа Нью-Йорка.
Anonymous стали широко известны в конце 2010 года, когда ее участники организовали серию атак на сайты компаний и организаций, противодействовавших деятельности ресурса WikiLeaks. После этого хакеры не раз атаковали правительственные сайты различных стран.