Facebook-ի աշխատակազմը եվրոպացի (այդ թվում Հայաստանի) օգտատերերի համար ցանցի անհասանելիությունը բացատրել է տեխնիկական խափանմամբ, հայտնում է Agence France-Presse-ը:
«Խնդիրը լուծված է, Facebook-ն արդեն պետք է հասաենլի լինի բոլոր օգտատերերին»,-հայտարարել է Facebook-ի ներկայացուցիչը: Սակայն նա չի բացահայտել խափանման բնույթն ու պատճառները:
Այսօր մարտի 7-ին մի շարք եվրոպական երկրների, այդ թվում Հայաստանի, օգտատերերը մոտ 2 ժամ չէին կարողանում մուտք գործել Facebook: Չէր աշխատում ոչ միայն սոցցանցի կայքը, այլ նաև բջջային հավելումները:
Ընդ որում, հանրաճանաչ սերվիսները ինտերնետ-ռեսուրսների մատչելիության մոնիտորինգի համար հայտնում էին Facebook-ի բնականոն աշխատանքի մասին:

Администрация Facebook объяснила проблемы с доступом для части европейских пользователей (в том числе и Армении) техническим сбоем, сообщает Agence France-Presse.
"Проблема была решена, и у всех пользователей должен вернуться доступ к Facebook", – заявил представитель Facebook.
Однако он не стал раскрывать подробности сбоя и причины, по которым он произошел.
Сегодня, 7 марта, пользователи из ряда стран Европы, в том числе и из Армении, в течении двух часов не могли открыть Facebook. Не работал не только сайт социальной сети, но и мобильные приложения.
При этом популярные сервисы для мониторинга доступности интернет-ресурсов сообщали о нормальной работе Facebook.