Մադրիդում վախճանվել է նախկին ֆուտբոլիստ Մարկոս Ալոնսո Իմասը, որը Մադրիդի «Ռեալի» կազմում հինգ անգամ հաղթել է Եվրոպական չեմպիոնների գավաթի խաղարկությունում: Ալոնսո Իմասը, որն առավել հայտնի է որպես Մարկիտոս, վախճանվել է 78 տարեկան հասակում: «Ռեալի» նախկին ֆուտբոլիստը վախճանվել է այն օրը, երբ «Ռեալը» տոնում էր ակումբի հիմնադրման 110-ամյակը՝ մարտի 6-ին:
Մարկիտոսը հանդես էր գալիս «Ռեալի» օգտին 1954-62թթ. և 5 անգամ հաղթել է Իսպանիայի առաջնությունում, մեկ անգամ երկրի գավաթի և մեկ անգամ Միջմայրցամաքային գավաթի խաղարկությունում:
«Ռեալից» բացի նա հանդես է եկել նաև այլ ակումբներում, իսկ Իսպանիայի հավաքականի կազմում երկու խաղ է անցկացրել, հայտնում է lenta.ru-ն:

7 Март 2012 - 12:35 AMT
В Мадриде умер бывший футболист Маркос Алонсо Имас, который в составе мадридского "Реала" пять раз побеждал в Кубке европейских чемпионов. Алонсо Имас, более известный как Маркитос, скончался в возрасте 78 лет. Маркитос умер в тот день, когда "Реал" праздновал 110-летие со дня основания клуба – 6 марта.
Маркитос выступал за "Реал" с 1954 по 1962 годы и пять раз выиграл чемпионат Испании, по разу – Кубок страны и Межконтинентальный Кубок.
Кроме "Реала" защитник выступал за клубы "Расинг", "Эркулес", "Мурсия", "Кальво Сотело" и "Толука". За сборную Испании он провел два матча, сообщает lenta.ru.