Բարի քաղաքի դատախազությունը կարծում է, որ 2010/11 սեզոնի իտալական A սեիայի 37-րդ տուրի խաղը «Բարիի» և «Լեչչեի» միջև հյուրերի կողմից գնվել է 300 հազար եվրոյով: Տերերի համար այդ խաղն արդեն չուներ մրցաշարային նշանակություն, քանի որ նրանք զբաղեցնում էին վերջին տեղը, սակայն հաղթանակը պետք է միակ սփոփանքը դառնար թիմի երկրպագուների համար:
«Լեչչեն» պետք է հաղթեր մրցակցին ընտրանիում մնալու համար, քանի որ եզրափակիչ տուրում պետք է հանդիպեր «Լացիոյի» հետ, որը պայքարում է Չեմպիոնների լիգայում մասնակցության համար: Արդյունքում «Բարին» 0:2 հաշվով զիջել է «Լեչչեին», իսկ վերջին տուրում «Լեչչեն» զիջել է «Լացիոյին»՝ 2:4, բայց մնացել A սերիայում: Մի խոսքով, Կրեմոնայի դատախազությունը կասկածներ ունի «Լեչչե»- «Լացիո» խաղի վերաբերյալ :
Իսկ ինչ վերաբերվում է «Բարի»-«Լեչչե» խաղին, ապա քննիչները տեղեկություններ ունեն, որ խաղից մի քանի օր առաջ Բարի են ժամանել մարդիկ, ովքեր պատրաստ են եղել մեծ գումար վճարել խաղի անհրաժեշտ ելքի համար: Ենթադրվում է, որ ստացված 300 հազար եվրոն բաժանվել է «Բարիի» խաղացողների միջև, ովքեր խառնված են պայմանագրային խաղում:

7 Март 2012 - 13:10 AMT
Прокуратура города Бари считает, что матч 37-го тура итальянской серии А сезона-2010/11 между "Бари" и "Лечче" был куплен гостями за 300 тыс. евро. Для хозяев этот матч уже не имел турнирного значения, так как они занимали последнее место, однако победа в дерби должна была стать единственным утешением для болельщиков команды. "Лечче" же должен был победить соперника, чтобы сохранить прописку в элите, так как в заключительном туре ему предстояла встреча с "Лацио", борющимся за участие в Лиге чемпионов. В итоге "Бари" уступил "Лечче" 0:2, а в последнем туре "Лечче" уступил "Лацио" 2:4, но остался в серии А. К слову, у прокуратуры Кремоны возникают сомнения и относительно матча "Лечче" – "Лацио".
Что же касается игры "Бари" – "Лечче", то следователи располагают сведениями, что за несколько дней до матча в Бари прибыли люди, готовые заплатить большую сумму за нужный исход игры. Есть уверенность, что полученные 300 тыс. евро были разделены между игроками "Бари", замешанными в договорном матче. Руководство "Лечче" отрицает свое участие в этом деле.